Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Umarım hiç birimiz sıkıntıya düşmeyiz

Anayasa Mahkemesi'nin maç yayınlarını düzenleyen maddeyi bir yıl sonra geçerli olmak kaydıyla iptal etmesi ve Yüksek Mahkeme'nin, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu kararlarına da yargı yolunu açmasını değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Anayasa Mahkemesi'nin kararına ve hukukun üstünlüğüne saygı duyulması gerektiğini blirterek, "Daha detaylı bilgileri gerekçeli kararı aldıktan sonra tartışacağız. Biraz sabırlı olalım" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

"TÜRK FUTBOLUNUN MARKA DEĞERİ TÜRK HOCALARLA BİRLİKTE YÜKSELECEK"

Mahmut Özgener, Antalya'da düzenlenen 22'nci Uluslararası Teknik Direktör Gelişim Semineri'nde verilen arada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Anayasa Mahkemesi'nin maç yayınlarını düzenleyen maddeyi bir yıl sonra geçerli olmak kaydıyla iptal etmesi ve Yüksek Mahkeme'nin, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu kararlarına da yargı yolunu açmasını değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, "Bu kararla ilgili en başta söylememiz gereken Anayasa mahkemesinin kararına ve hukukun üstünlüğüne saygı duymamız gerekiyor. Gerekçeli kararı gördükten sonra yorum yapabileceğimizi söylemiştik. Bugün bu görüşümüz devam ediyor. Gerekçeli kararın da bize ulaşmasının belli bir süreyi alacağını tahmin ediyorum. Bu arada da FIFA'nın futbola bakış açısını, futboldaki özerkliğe bakış açısını da unutmamamız gerekiyor" diye konuştu.

FIFA ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Tahkim kurulunun bundan önceki yapısı, tahkim kurulu futbol federasyonu genel kurulunda seçimle göreve gelen bir kurum olduğunu belirten Özgener, "Haziran döneminde kanunda yapılan 11 maddelik değişiklikle tahkim kurulunun yapısı TFF'nin atadığı kurum haline dönüştürüldü. Bu değişimin tamamen FIFA'nın dönemin futbol federasyonundan futbolun özerkliği adına istediği önemli unsurlardı. FIFA bu süreci çok yakından takip ediyor. Daha detaylı bilgileri gerekçeli kararı aldıktan sonra tartışacağız. Biraz sabırlı olalım. Gerekçeli kararı verelim. Futbolun özerkliği konusunu önemini FIFA açısından hiçbir zaman da unutmayalım. Futbolumuzun geleceği açısından umarım sıkıntıya hiç birimiz düşmeyiz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler