Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ulusoy'dan zirvede gol esprisi

Haluk Ulusoy, kabulde Bakan Şahin’e 11 numaralı formayı verirken "Siz gol atmayı seviyormuşsunuz, 11 numaralı formayı hediye ediyoruz" dedi. Şahin, "Hayır Haluk bey, hiç gol atamıyorum" yanıtını verdi.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in de katıldığı ve Başbakanlık Merkez Bina’da yaklaşık 35 dakika süren kabulden sonra çıkışta bir açıklama yapan Ulusoy, Türkiye’ye, İsviçre maçı sonrası yaşananlar nedeniyle FIFA tarafından verilen cezanın kaldırılmasıyla ilgili hukuki süreçte Başbakan Erdoğan’ın kendilerine her türlü desteği vereceğini söylediğini dile getirdi.

Kabul sırasında son derece ilginç diyaloglar yaşandı. Ulusoy, Ay-Yıldızlı 9 numaralı formayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verirken "Sayın Başbakanım, öğrendik, Kasımpaşa’da oynarken 9 numaralı formayı giyiyormuşsunuz" dedi. Şahin ise hemen söze girdi, "Benim bildiğim, sayın başbakanımız Kasımpaşaspor’da 5 numaralı formayı taşıyordu" şeklinde uyarıda bulundu. Bu diyaloğa noktayı Başbakan koydu, "Futbol oynarken 9 numaralı formayı giydim. Son zamanlara doğru ise savunmaya çekildim, 5 numaralı formayı taşımaya başladım" dedi.

Kabulde en büyük espri ise Bakan Mehmet Ali Şahin ile Haluk Ulusoy arasında oldu. Ulusoy, Şahin’e 11 numaralı formayı verirken "Sayın Bakanım, siz gol atmayı seviyormuşsunuz, onun için 11 numaralı formayı hediye ediyoruz" dedi. Ulusoy’un sözleri altındaki espriyi hemen farkeden Şahin, "Hayır Haluk bey, hiç gol atamıyorum" şeklinde yanıtladı. Şahin, bu şekilde federasyon seçimi öncesi ve sonrası adeta bombardımana tuttuğu Ulusoy’un bu dirence karşın göreve gelmesine ince bir espri ile karşılık vermiş oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler