Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ulusoy'dan tezkere yorumu: Sabrederiz

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Başkanı Başaran Ulusoy, tezkere konusunda, “Siyasetçi oylamayı yapmıştır.

Sefa KARACAN/ALANYA (Antalya) / DHA
SON GÜNCELLEME

Türkiye bunları aşar. 1990 Körfez krizinde de bunlar olmuştur. Körfez krizinde de turizme devam ettik. Ama bir yıllık, bir aylık bir bekleme, ülke menfaati içinse bekleriz. Hiç bundan gocunmayız. Turizmci sabırlıdır” dedi.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Antalya'nın Alanya İlçesi'ne gelerek Bölgesel Yürütme Kurulu’nun (BYK) verdiği akşam yemeğine katıldı. Yemek öncesi, tüm masaları dolaşarak üyelerle selamlaşan Ulusoy, 9- 11 Kasım'da yapılacak TÜRSAB genel kurulunu hatırlattı. Ulusoy, TÜRSAB’ı geleceğe taşıyacak kim olursa ona destek verilmesi gerektiğini söyledi. Genel kurulda aday olmayı düşünmediğini, ancak kendisinden aday olmasının istendiğini dile getiren Ulusoy, “Ben köyüme dönecektim. 16 bayram köyüme gidemedim. Çünkü görevimin başındaydım. Görevim sona erdi, ‘çocuklarıma, köyüme döneyim’ dedim, bana bir emir verdiler, ‘göreve devam edeceksin’ dediler. Benim noterim burası. Biz tekrar ekimde genel kurul kararı aldık. Aday olanlar, bunu 6 ay önce açıklarlar. Ben göreve devam etme kararını yeni aldım. Kimseye ‘bana oy ver’ demedim. Benim reyim hizmettir” diye konuştu.

‘ÜLKE MENFAATİ İÇİN BEKLERİZ’
Ulusoy, tezkerenin çıkmasının turizmi nasıl etkileyeceği yönündeki soruya ise şu yanıtı verdi:
“Turizmci sabırlıdır. Ülkenin menfaati, geleceği için bu sabrı da gösterir. Ama Alman Seyahat Acentaları Birliği Başkanı, ‘Türkiye artık bunu aşmıştır. Almanlar gelecektir. Hiç problem yoktur’ dedi. Bunu ben söylesem yanlış anlaşılır. Ama Alman Seyahat Acentaları Birliği Başkanı’nın söylemesi çok anlamlıdır.”

RUS DA OLACAK ALMAN DA
Rus turistlerin sayısının Alman turistleri aşmasını değerlendiren Ulusoy, “Kim geçerse geçsin. Türkiye, turizmin uluslararası Birleşmiş Milletleri’dir. Antalya, Alanya bunların başkentidir. Bir otelde Rus da olacak, Alman da olacak. Kim gelirse gelsin, gelenin saçına, kıyafetine bakmıyoruz. Getirdiği paraya bakmıyoruz. Esnafın şikayeti olabilir. Hak veriyorum, ama bu bir maratondur. Turist, sadece otelle havalimanını görsün istemiyorum. Her şey dahil sisteminden yavaş yavaş sokağa çıkan, folklorumuzu gören, sanatımızı gören, Alanya Kalesi’ne çıkan turist istiyoruz. Gelecek onlarda” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler