Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ulusoy ve Erzik temaslarda bulunmak üzere İsviçre'ye gitti

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İsviçre'ye gitti. Ulusoy, bugün FIFA Başkanı Sepp Blatter ile görüşeceklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçakla Zürih'e hareketinden önce açıklama yapan UEFA Asbaşkanı Erzik, Futbol Federasyonu Başkanlığı'na yeni seçilen Haluk Ulusoy ile birlikte FIFA'da bir dizi nezaket ziyaretlerinde bulunacaklarını söyledi.

Görüşmelerde, Türkiye-İsviçre maçından sonraki olayların da görüşüleceğini kaydeden Erzik, “Bu saatten sonra yapılacak yorumlar ne derece sağlıklı ve doğru olur onu yerli yerine oturtmak lazım. Savunma da verildi. Sonucu oturup beklemek lazım. Dün gece geç saatlere kadar son savunmayı okudum ve beğendim. Her şey sağlıklı yapıldı. Bazı ismi geçenlerle son duruşma 6 Şubat Cuma günü yapılacak. Bütün bu soruşturma kapsamındaki işlemlerin hakkıyla yapıldığı inancını taşıyorum. Bu da bizi sonucun doğru, tarafsız, sağlıklı olacağı konusunda biraz rahatlatıyor” diye konuştu.

ULUSOY: BEKLENENDEN DAHA İYİ NETİCELER ALACAĞIZ

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ise 7 Şubat'ta FIFA Disiplin Kurulu'nun toplanarak kendilerini ve futbolcuları dinleyeceğini kaydetti.

Daha önce Zürih'e gidişinde de bu dosya ile ilgili gerekli çalışmayı yaptıklarını belirten Ulusoy, bugün de FIFA Başkanı Sepp Blatter ile görüşeceklerini söyledi.

Blatter ile Türkiye-İsviçre maçına ilişkin görüş alışverişinde bulunacaklarını da ifade eden Ulusoy, şunları söyledi:
“Bu gidişimizdeki çalışmalarımızın karşılığını ülke olarak alırız. Türkiye-İsviçre maçında yaşananlarla ilgili, çok fazla zarar görmeden kendimizi kurtarırız diye düşünüyorum. Bu dosya ile ilgili şu sıralarda fazla konuşmak istemiyorum. Burada isimler vermek veya ne gibi bir yol kat ettiğimizi fazlaca söylemek istemiyorum, ama görünen bir gerçek var ki bizim bu son seyahatimizde 52 ülkenin başkanları benim tekrar aralarına katılmamdan dolayı son derece memnuniyet verici bir tablo sergiledi. FIFA ve UEFA ailesine iki yıl aradan sonra tekrar katıldım. Tabii ki dostluklarımız çok önemliydi. Çünkü 8 sene önce beraber olduğumuz dostlarımız hala oralarda. İnşallah kalbimize göre verir, ülkemiz için iyi bir netice olur. Sizlerin de bildiği gibi üç, dört maç cezadan bahsediliyor, inşallah daha iyi bir netice alırız diye düşünüyorum. Bu konu hakkında daha fazla da konuşmanın ülke adına pek fayda getirmeyeceğini zannediyorum.”

TERİM GÖRÜŞMESİ

Ulusoy, (A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim ile yaptığı görüşmeye de değinerek, “2.5 saat süren bir görüşme yaptık. Fatih Terim, Türkiye'de çok büyük başarılara imza atmış, çok değerli bir hocamız. Ülkemizin yetiştirdiği ender hocalardan bir tanesi. Fikir alışverişinde bulunduk. O bize isteklerini, biz Fatih hocamıza görüşlerimizi ve isteklerimizi sunduk. Görüş ayrılığında olmadığımız görüldü” diye konuştu.

Bundan tam olarak anlaşıldı anlamı çıkarılmasını istemediğini de kaydeden Ulusoy, görüşülen konuları yurda döndüğünde Yönetim Kurulu ile paylaşacağını ve kararın ondan sonra verileceğini anlatarak, ”Buradan olumlu karar çıkması halinde Fatih Terim'le devam edeceğiz. Muhakkak ki Haluk Ulusoy herkesin gözünde tek adam, her şeye karar veriyor. Bu yıllar boyunca yanlış anlamalara sebebiyet verdi. Ben de karar verdim her alacağım kararı yönetimimle paylaşacağım. Türk futbolunu arkadaşlarımla beraber yönetmem gerektiğine inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler