« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ulusoy: Şiddete karşı ciddi önlemler alacağız

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, şidet olaylarına karşı "Biz daha yeni bir federasyonuz. Göreve başlayalı 35-40 gün oldu. Bu konuda çok ciddi çalışmalarımız var. Tamilatlarda bir takım değişikliklere gedeceğiz. Şiddeti önlemek için üzerimize düşen görevi yapacağız" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfedasynu 25. Kuruluş Yıldönümü’nü Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceyle kutladı. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Merkez Hakem Komitesi Başkanı Mustafa Çulcu, Temsilciler ve Gözlemciler Derneği Başkanı Hilmi Ok, Futbol Federasyonu eski asbaşkanı Ata Aksu ve Gaziantepspor Kulübü eski başkanı Celal Doğan’ın yanı sıra çok sayıda spor adamı katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Amatör Spor Federasyonları Başkanı Orhan Saka, Türkiye’de sporun geleceğinin amatör branşlarında olduğunu belirterek, "Türkiye liglerinde oynayan futbolcuların yüzde 90’ı amatör liglerden yetişmedir. O yüzden amatörlere sahip çıkmalıyız" dedi.

Gecenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy kendisinin de eski bir amatör sporcu olduğunu belirterek, "Hatta yöneticiliğide amatör bir kulüpte başladım. Ordan futbol federasyonu başkanlığına kadar yükseldim. Yeni oluşmuş futbol federasyonu yönetimi olarak amatörlere desteğimiz sürecek" diye konuştu.

Futbol karşılaşmalarında yaşanan şidette olaylarını değerlendiren Haluk Ulusoy, "Biz daha yeni bir federasyonuz. Göreve başlayalı 35-40 gün oldu. Bu konuda çok ciddi çalışmalarımız var. Tamilatlarda bir takım değişikliklere gedeceğiz. Şiddeti önlemek için üzerimize düşen görevi yapacağız. Şiddet olayları bundan öncede vardı tabiki tasvip etmiyoruz ama birgün de önüne gecilecek bir olay değil" ifadelerini kullandı.

Kurulması düşünülen "Futbolcular Sendikası" ve futbolcuları edilen küfür hakkında ise Ulusoy, "Bu konuda tek başımıza karar verme hakkımız yok. Profesyonel Futbolcular Derneği’nin bize vereceği raporu bekliyoruz. Onlardan bize şuana kadar gelmiş bir rapor yok. Bu proje hakkında çalışmalarımız var. Futbolcularımızı korumayı biz de isteriz" şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler