GeriSpor 'Ulusoy önce aklansın'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Ulusoy önce aklansın'

'Ulusoy önce aklansın'

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin,  NTV'ye yaptığı açıklamada, Haluk Ulusoy ile herhangi bir şahsi problemi olmadığını belirterek, “Tüm adaylar benim için saygıdeğerdir, ancak sayın Ulusoy'un 7.5 yıllık başkanlığı döneminin son 3 yılıyla ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun 400 küsur sayfalık bir teftiş raporu var” diye konuştu.

Müfettişlerin, raporun son bölümünde, “Ulusoy'un görevde kalmasında sakınca vardır” şeklinde bir değerlendirme yapmayı düşündüklerini, ancak kendisinin o tarihte görevde olmaması nedeniyle bu şekilde bir değerlendirme yapamadıklarını ifade eden Bakan Şahin, siyasetçiler olarak özerk alana müdahale etmemeye özen gösterdiklerini kaydetti.

Şahin, şunları söyledi: “Sayın Ulusoy, federasyon başkanı seçildiği taktirde, müfettişler görüşlerini bana tekrar bildirecekler. Ben de genel kurulun hemen arkasından Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nu toplantıya çağıracağım. Kendisinin aklanması gerektiğini düşünüyorum. Aklanmadan aday olmamalıdır.
Ulusoy, hükümetin başarılı olduğunu söylüyor ve bu başarıya katkı sağlayacağı yönünde açıklamalarda bulunuyor. Bu açıklamalar, sayın Başbakanımızı son derece üzmektedir. Nitekim basın müşavirliğimiz tarafından 2 kez açıklama yapılmak zorunda kalınmıştır.

Devletin bir adamı olarak devletin müfettişlerinin raporlarının gereğini yapmak durumundayım. Türkiye'de kimsenin futbolu kaosa sürüklemeye hakkı yoktur.

CAVCAV: OYUMUZ BERMEK'E

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav 19-20 Ocak tarihlerinde yapılacak Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda Ayhan Bermek’e oy vereceklerini söyledi.

Haluk Ulusoy’un iyi bir aileye mensup olduğunu belirten Cavcav, “Türk futbolu Haluk Ulusoy ile büyük başarılar elde etti. Fakat son günlerde çıkan haberler sonucunda yıpranmamak için aday olmaması gerektiğini düşünüyorum. Kaosların bitmesi için Federasyon’un yeni bir yüze ihtiyacı var. Bu yeni yüz de Ayhan Bermek’tir. Desteğimizi de Gençlerbirliği olarak ona verme kararı aldık” dedi.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in açıklamalarına da değinen Cavcav, “Bakan sporun en üstündeki kişidir. Açıklamalarının değerlendirilmesi gerekir. Ulusoy için bir sürü davalardan bahsediliyor. Bu seçimlerden sonra da devam eder. Bakan bunu kastediyor. Ayrıca Kulüpler Birliği’ndeki başkanların hepsi genç, çelişkili kararlar almış olabilirler. Bu nedenle ben bu kararı aldım” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle