« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ulusoy kararıyla Süper Lig’e

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, başarı sıralamasında çok gerilerde bulunan ve 38 yaş barajını aşmış durumda olan 41 yaşındaki Yıldıray Aslan’ı Süper Lig hakemi yaptı.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
HİLMİ Ok başkanlığında yeni belirlenen Süper Lig ve A klasmanı listesine, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy’un kontenjanından birer yeni isim alındı. Ulusoy, hakem talimatındaki yetkisini kullanarak, Süper Lig’e Yıldıray Aslan’ın, A klasmanına ise Hamza Mısır’ın terfi ettirilmesini sağladı. Süper Lig’e alınacak hakemlerin en fazla 38 yaşında olması gerekirken, Ulusoy’un kendi yetkisini kullanarak 41 yaşındaki Yıldıray Aslan’ı Süper Lige alması şaşkınlık yarattı.

19 ve 21’inci sıradalar

Merkez Hakem Kurulu, geçen sezon başarı tablosunda ilk 7 sırada bulunan hakemleri Süper Lig’e terfi ettirmesine karşın, 21. sırada bulunan Yıldıray Aslan’ın da bu listeye dahil edilmesi değişik yorumlara yol açtı. Diyarbakırlı Yıldıray Aslan’ın yanı sıra 19. sırada bulunan Suat Arslanboğa da Süper Lig’e alındı. Bu arada Trabzonlu Hamza Mısır da, yine Haluk Ulusoy’un kontenjanından A klasmanına terfi ettirildi.

Önceki yıl Trabzon’da oynanan Türkiye-Gürcistan A milli takım maçında Haluk Ulusoy lehine tribünlere pankart astırdığı öne sürülen ve bu doğrultuda ağır şekilde eleştirilen Mısır, Ulusoy kontenjanı sayesinde bir üst klasmana çıktı. Öte yandan Merkez Hakem Kurulu, 9 yeni ismi süper lige aldı. Bu şekilde sayı 35’e yükseldi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz