Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ulusoy ile Özgener arasındaki 10 benzerlik (!)

BİR: Ulusoy'un Federasyonu'nda Galatasaray kollanır, Beşiktaş idare edilir, Fenerbahçe'ye düşmanlık yapılırdı..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>       Özgener'in Federasyonu'nda Galatasaray'ın yanına Beşiktaş da eklendi, Fenerbahçe düşmanlığı aynen devam ediyor..

İKİ:  Ulusoy'un zamanında şike iddiaları gündemden düşmezdi.. Ama hiçbir şey yapılmazdı..

    <ı>Özgener'in zamanında da şike iddiları yine gündemde.. Ve yine hiç bir şey yapılmıyor..

ÜÇ: Ulusoy'un döneminde Galatasaraylı futbolcu rakibine dirseği attı mı, hakemlerin gözüne perde inerdi. Fenerbahçeli futbolcu elini sürse kırmızı kartı anında yerdi..

<ı>      Özgener'in döneminde de Galatasaraylı futbolcu yumruğu atıyor, küfürü ediyor, hatta formayı yırtıyor yine ses yok. Fenerbahçeli futbolcu ''Yandım Allah'' dese, yardımcı hakemler tarafından anında ''Bu bana küfür etti'' denilerek oyundan atılıyor..

DÖRT: Ulusoy Federasyonu'nun gözlemcileri, Galatasaray maçlarını izlerken dakikalarca edilen küfürleri ''Görmedim, duymadım, bilmiyorum'' diyerek yok sayarlardı.... Fenerbahçe maçlarını izlerken ise gözlemciler, olmayan şeyleri bile raporlara yazarlardı..

        <ı>Özgener Federasyonu'nun gözlemcileri de Galatasaray maçlarındaki küfürleri ''Duymuyorlar'', olayları ''Görmüyorlar''. Ancak iş Fenerbahçe'ye gelince; Olmadık, yaşanmadık şeyleri raporlara yazıyorlar..

BEŞ: Ulusoy Federasyonu'nun Disiplin Kurulu mecbur kalmadıkça Galatasaraylı futbolcuya ve Galatasaray Kulübü'ne ceza vermemeye gayret eder, konu Fenerbahçe olunca hiç acımazdı..

Meriç Tunca yazıyor

<ı>        Özgener Federasyonu'nun Disiplin Kurulu da çok mecbur kalmadıkça Galatasaraylı futbolcuya ceza vermiyor, ama konu Fenerbahçeli futbolcu olursa anında 3-5 maçı dayıyor..

ALTI: Ulusoy döneminin Tahkim Kurulu, Galatasaraylı oyuncuya verilen cezayı nasıl indirsek diye düşünür, Fenerbahçeli futbolcunun cezasını ise anında onaylardı..

      <ı>Özgener döneminin Tahkim Kurulu da Galatasaraylı futbolcunun cezasını nasıl indiririm diye kara kara düşünürken, Fenerbahçeli oyuncuya verilen haksız cezayı bile olsa anında onaylıyor.

YEDİ: Ulusoy'un hakemleri saha içinde Galatasaraylı futbolculara inanılmaz bir tolerans tanırken ve rakip takım oyuncularına göz açtırmazken, Fenerbahçeli futbolculara ''Kaşının üstünde gözün var'' diyerek anında, sarı ve kırmızı kartları dayarlardı.

       <ı>Özgener'in hakemleri de saha içinde Galatasaraylı oyunculara inanılmaz bir tolerans tanıyıp, her türlü hakareti sineye çekerken, Fenerbahçeli futbolculara eziyet çektirip, rakiplerine prim tanımaktadır.

SEKİZ: Ulusoy'un zamanında Galatasaray'ın hocası Fatih Terim saha içinde başta hakemler olmak üzere önüne gelene fırçayı kayar ve bırakın cezayı en küçük bir uyarı dahi almazdı..

        <ı>Özgener'in zamanında da Galatasaray'ın hocası Neeskens, Bursasporlu futbolcuya saldırmasına rağmen değil ceza almak, uyarı dahi almadı.

DOKUZ: Ulusoy'un Federasyonu, Galatasaray'a seyircisiz maç cezası vermeye kıyamazken, Fenerbahçe'ye ''Bir cips paketi'' sahaya atıldı diye cezayı kesmekte sakınca görmezdi..

       <ı>Özgener'in Federasyonu, çıkan çeşitli olaylara rağmen Galatasaray'a ceza kesmemekte direnirken, Fenerbahçe'ye ''Hangi tribünden atıldığı belli olmayan'' cisim için bile 2 maç seyircisiz oynama cezası kesmekte sakınca görmedi.

ON: Ulusoy'un ilk amacı Fenerbahçe'yi şampiyon yapmamak ve mümkünse hep Galatasaray'ı şampiyon yapmak üzerine kuruluydu..

     <ı>Özgener'in amacı da Fenerbahçe'yi şampiyon yapmamak ve mümkünse Galatasaray'ı, o beceremezse Beşiktaş'ı şampiyon yapmak üzerine kurulu..

                                                                                         * * *

Şimdi bu kadar ''Benzerlikten'' sonra, ''Yahu bunların hiç farklı özellikleri yok mu?'' derseniz, size aynen şunu söylerim:

-''Yok aslında birbirinden farkları.. Çünkü onlar Galatasaray'ın kankası...''


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler