« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ulusoy gitti geldi

Futbol Federasyonu Başkanı önce istifa etti, sonra geri aldı. Hakem kavgası, federasyon ile kulüpleri karşı karşıya getirdi. Kulüpler, ‘‘Hakem atamaları torbadan yapılsın’’ deyince, Haluk Ulusoy rest çekip istifa edeceğini açıkladı. Ancak kulüpler geri adım atınca istifadan vazgeçti.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Futbolumuzda dün çok ilginç gelişmeler yaşandı. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, hakemler konusunda kulüplerle ters düşünce, önceki gün aldığı istifa kararını kulüplere bildirdi.

KULÜPLER TOPLANDI

Kulüpler Birliği toplantısı dün İstanbul'da yapıldı. Futboldaki şiddet olaylarının, naklen yayınların ve hakem hatalarının ele alındığı toplantıda kulüp temsilcileri, Haluk Ulusoy'a, hakem atamalarının torbadan yapılması önerisini getirdiler. Bu öneri üzerine söz alan Ulusoy, ‘‘Bu teklifi kendime güvensizlik sayarım. Hakemler bu ülkede sigortasıdır. Ve ben hakemlerime kol-kanat germek zorundayım. Eğer bize güvenmiyorsanız, ben ve yönetim kurulum istifa ediyor’’ dedi.

GERİ ADIM ATTILAR

Ulusoy'un bu resti karşısında geri adım atan kulüp temsilcileri, ‘‘Size güveniyoruz. Şu aşamada istifa etmeniz, Türk futbolunu zarar verir’’ dediler ve hakem atamalarının bundan böyle daha titiz yapılması şartıyla 'torba' isteğinden vazgeçtiler. Ulusoy da bunun üzerine istifasını geri aldı. Bu arada Haluk Ulusoy'un, yakınlarına önceki gün aldığı istifa kararının gerekçelerini şu şekilde anlattığı öğrenildi:

DEVLETE SİTEM

‘‘47 yıl sonra Dünya Kupası Finalleri'ne katılmanın gururunu ne yazık ki yaşayamadık. Devlet erkanı düzeyinde gerekli desteği göremedik. Bir tekvandocu köşke çıkarken, ülkeyi sarsan futbolcuların Düyna Kupası finallerine katılması görmemezlikten gelindi. Ayrıca bazı organlar, mahkeme olaylarını gereksiz yere abartıyor. Biz, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak adalet önünde beraat etmemize rağmen tenkit ediliyoruz.’’

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler