« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ulusoy da aday oluyor

Anayasa Mahkemesi bugün "Başkan adaylarının yüksek okul mezunu olması gerekir" maddesini görüşecek. Ulusoy, lehine karar çıkması durumunda adaylığını açıklayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu’nun 19-20 Ocak’ta Ankara’da yapacağı Olağan Genel Kurul öncesinde gözler Anayasa Mahkemesi’ne çevrildi. Mahkemenin bugün yapacağı görüşmede, eski başkanlardan Haluk Ulusoy’un durumunu yakından ilgilendiren "Başkan adaylarının yüksek okul mezunu olması gerekir" şartını arayan yasa hükmünün iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemi karara bağlanacak.

Durumu netlik kazanacak

Yine aynı yasada yer alan "Bir kişi en fazla iki dönem başkanlık yapabilir" şeklindeki madde de bugünkü görüşmede netlik kazanacak. Dosyayı görüşecek Anayasa Mahkemesi’nde, Haluk Ulusoy lehine olumlu kararın çıkmasının beklendiği öğrenildi. Futbol Federasyonu eski başkanı Haluk Ulusoy’un da olumlu bir sonuç çıkması halinde federasyon başkanlığı adaylığını açıklayacağı belirtildi. Ayrıca mahkemenin, maddeyi iptal etmesi durumunda diğer lise mezunları için de adaylık yolu açılacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz