« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Ulusoy artık FIFA korumasında'

Futbol Federasponu'nun yeni yöneticilerinden Av.Kemal Kapulluoğlu, “Yeni başkan Haluk Ulusoy, artık FIFA'nın korumasında“ iddiasında bulundu.

Uğur TENEKECİOĞLU/ANKARA(DHA)
SON GÜNCELLEME

Federasyonun eski Hukuk Kurulu üyelerinden ve yeni federasyon yöneticisi Av.Kemal Kapulluoğlu, geçen dönem, Haluk Ulusoy’un lise mezunu olması nedeniyle seçime girememesi konusunda FIFA'nın bir şey yapmasının mümkün olmadığını belirterek, "Şu anda Haluk Ulusoy, futbol ailesinin bir bireyi oldu. FIFA, zaten Türkiye’deki seçim sürecini incelemeye aldı. FIFA ailesinden bir bireyin siyasiler tarafından böyle rahatsız edilmesine göz yummaz. Dünyada bunun örnekleri var. Yunanistan’da, Portekiz’de, Azerbeycan’da olduğu gibi. Böyle bir durum sonucunda hemen Türkiye’nin üyeliğini tartışmaya açarlar. Bu da sırasıyla uyarı, askıya alma ve üyelikten atmaya kadar gider. Çünkü, FIFA, siyasetin işlerine karışmasını istemiyor. Levent Bıçakcı yönetiminin göreve geldiği ilk günlerde sayın bakan hakemlerin torbadan çekilerek belirlenmesini istemiş, FIFA anında Türkiye’yi uyarmıştı" dedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şahin’in genel kurulu olağanüstü toplantıya çağırma yetkisinin bulunduğunu da belirten Kapulluoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kendileri, genel kurul için bize bir yazı yazar. Federasyon yönetimi olarak uygun bir üslupla nedenlerini sorar ve sonra da cevaplarını veririz. Genel kurulun hemen bu istek üzerine toplanıp seçime gitmesi, diye bir süreç olmaz. Sayın bakanın ve danışmanlarının bu olayda daha hassas davranmaları gerektiğine inanıyorum. Yoksa FIFA’nın kararlarına ülke olarak katlanmak zorunda kalırız.“


Bunları da Beğenebilirsiniz