« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ulusoy açıklıyor

Haluk Ulusoy, dün gece futbol dünyamızın etkili isimleriyle fikir alışverişi yaptı. Gelişmeler karşısında gözler, Ulusoy’un bugün yapacağı toplantıya çevrildi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Genel Kurulu yaklaşırken, gözler Anayasa Mahkemesi’nin aldığı kararla önü açılan ve en güçlü aday olarak ortaya çıkan Haluk Ulusoy’a çevrildi. Dün adaylığını açıklaması beklenen Ulusoy, 1 günlük rötar yaparken, bu kararından yanlış bir anlam çıkarılmaması gerektiğini belirtti ve "Ben göreve talibim" dedi.

Toplantı TSYD’de

Adaylık kararını bugün saat 11.00’de Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Merkezi’nde yapacağı basın toplantısıyla duyuracağını belirten Ulusoy, şunları söyledi: "Türk futbol ailesinin birliği için gerekli son adımın tamamlanmasını teminen adaylık kararımı 1 günlük gecikme ile yarın (bugün) saat 11.00’de Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde yapacağım basın toplantısı ile kamuoyuna açıklayacağım."

Haluk Ulusoy, dün gece yakın çevresiyle biraraya geldi ve durum değerlendirmesi yaptı. Ulusoy, Galatasaray ve Kulüpler Birliği Başkanı Özhan Canaydın ile de görüştü. İddiaya göre Canaydın’ın, Ulusoy’a, "Adaylıktan çekil" dediği öne sürüldü. Ulusoy’un da Canaydın’a "Ben aday değilim ki çekileyim. Beni, siz istediniz. O zaman, Kulüpler Birliği toplansın, yeni bir adayın etrafında birlik sağlasın. Ayhan Bermek ile Mehmet Ali Yılmaz da adaylıktan çekilsin. Bir aday etrafında birleşilsin. O zaman, benim adaylığım da konuşulmaz" dediği iddia edildi. Ulusoy’a yakın çevreler ise bu iddiaları yalanladı. Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın vasıtasıyla, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile de temas kuran Haluk Ulusoy, gecenin ilerleyen saatlerine kadar görüşmeler yaptı ve nabız yokladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz