Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Uluslararası Yoga Festivali" başladı

  Hürriyet Haber
  24.08.2014 - 10:36 | Son Güncelleme: 24.08.2014 - 10:54

  Uluslararası Yoga Federasyonu ve Yoga Akademisince Bolu'da düzenlenen "Uluslararası Yoga Festivali" başladı. Adı taciz iddialarına karışan Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf: "Festivallerimize katılan bu insanlar, sağlıklarına kavuşuyor. Özel çakra teknikleri uyguluyoruz"

  Karacasu beldesindeki bir otelin, meşe ağaçları arasındaki bahçesinde organize edilen festivale çok sayıda yoga tutkunu katılıyor.

  YOGA FESTİVALİNDEN KARELER  Federasyon Başkanı Akif Manaf, gazetecilere yaptığı açıklamada, her ay farklı bir ilde, doğayla uyumlu bir şekilde yoga festivalleri düzenlediklerini söyledi.

  Festivallere dünyanın dört bir yanından birçok insanın katıldığını belirten Manaf, "Festivallerimize katılan bu insanlar, sağlıklarına kavuşuyor. Özel çakra teknikleri uyguluyoruz. Vücudun enerji merkezlerini aktifleştiriyoruz ve bu sayede vücut daha çok enerji almaya başlıyor" diye konuştu.

  Manaf, Yoga Akademisi üyesi iki kadının, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğu bilgisini verdi.

  Bunun, akademiyi ele geçirmek amacıyla yapıldığını öne süren Manaf, şunları kaydetti:

  "Bir karalama kampanyası başlatıldı. Her türlü yalanlar, iftiralar atıldı. Masallar anlatıldı. Hiçbir tutarlılık, hiçbir kanıt yok. Tutarsız masallar anlatıldı. Suçlamalar yapıldı. Maalesef bu olay hemen medyada patladı. Beni bir şekilde linç ettiler. Amaç; bu suçlama ve iftiralarla beni korkutup yurt dışına kaçırtmak ve bütün yoga yapısını ele geçirmekti. Hiçbir yere kaçmadık ve kaçmayacağız da. Bu işe yıllarımı verdim. Buradayım, devam ediyorum ancak bazı insanları kaçırmayı başardılar. Kimi inandı, kimi korktu, kimi çekindi. Festivallerimize daha önce 700-800 kişi katılırken bu sayı 300'e kadar düştü. Bize bu konuyla ilgili binlerce telefon geldi. Şu anda telefonlarımız hiç susmuyor. Açıklama istiyorlar. Biz de aynı açıklamayı onlara yapıyoruz. Karalama kampanyasına rağmen sürekli teklifler almaya başladık. Televizyon kanalları ve iş adamlarından teklifler alıyoruz. 'Birlikte tesis kuralım, birlikte çalışalım' diye teklifler alıyoruz."

  Festival bugün sona erecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı