Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uluslararası uyuşturucu şebekesi yakalandı

  aa
  27 Ekim 2005 - 12:44Son Güncelleme : 27 Ekim 2005 - 12:44

  Türk güvenlik kuvvetlerinin istihbaratıyla Romanya ve Avusturya'da ele geçirilen toplam 363 kilogram eroine ilişkin aranan baba ve üvey oğlu ile birlikte hareket eden 5 kişi yakalandı.

  İstanbul Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan çalışmalar sonucu, İstanbul'da kurdukları nakliyat şirketindeki TIR'ları kullanarak İran ve Türk Cumhuriyetleri'nden yükledikleri eroini Türkiye'ye giriş yapmadan Ukrayna, Romanya, Macaristan, Avusturya ve Almanya'yı takip ederek Hollanda'ya götürüp pazarlayan Mustafa N. ve üvey oğlu Serdar Y'nin organizesindeki çıkar amaçlı suç örgütü mensuplarının tespit ve takibinin yapıldığı bildirildi.

  Açıklamada, çete üyelerinin takibi sonucu Avusturya ve Romanya polisiyle irtibat kurularak söz konusu nakliyat şirketine ait TIR'larla ilgili plakaların bilgileri verildiği ve 19 Temmuz 2005 tarihinde Avusturya'da 97, 19 Eylül 2005 tarihinde de Romanya'da 266 kilogram olmak üzere toplam 363 kilogram eroin ele geçirilmesinin sağlandığı belirtildi.

  Yurt dışı bağlantılı teşekkülün Türkiye bağlantısı içinde oldukları tespit edilen kişilere ait 12 ev ve işyerinde İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nden alınan arama kararı uyarınca 24 Ekim 2005 tarihinde eş zamanlı arama yapıldığı ifade edilen açıklamada, suç örgütünün elebaşı olan Mustafa N. ve üvey oğlu Serdar Y. ile birlikte hareket eden 5 kişinin gözaltına alındığı ve örgütün çökertildiği kaydedildi.

  Bu kişilere ait 11 adet bilgisayar, Mustafa N'ye ait bir sahte pasaport ile sahte nüfus cüzdanı, 13 bin YTL, 57 bin Avro, 2 bin 820 dolar ile 1 kilo 507 gram altına da el konulduğu ve soruşturmanın devam ettiği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı