SAKARYA HABERLERİ

Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi Düzenlendi

IHA
01.09.2015 - 14:28Son Güncelleme :

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ İLE MACARİSTAN KAPOSVAR ÜNİVERSİTESİ ULUSLAR ARASI SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ DÜZENLEDİ.

IHA

Sakarya Üniversitesi ile Macaristan Kaposvár Üniversitesi ‘Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’ düzenlendi.
Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD)’ın katkılarıyla Kaposvár Üniversitesi’nde düzenlenen kongreye Türkiye’den ve Türk dünyasından 40 üniversiteden 150 öğretim üyesi katıldı. Kongrenin açılışında konuşan Macaristan Kaposvár Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. József Varga, “Yaşadığımız çağda çok sesli dünya siyasetinde her geçen gün birbirimizi tanımak, birbirimizi anlamak ve bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak giderek daha önemli hala geldi. Medeniyetlerin buluşması karşılıklı etkileşimleri aynı zamanda dini ve kültürel yakınlaşmalarında beraberinde getirmektedir. Böyle bir durumda rolümüzün birbirimizi anlama ve uyuşmazlıklarımızı giderme anlayışını ortaya koymamızı zorunlu kılmaktadır. Kongrenin gerçekleşmesinde büyük emekleri olan üniversitemizde doçent doktor olan Macaristan’ın Fahri Konsolosu Osman Şahbaz’a ve Prof. Dr. Recai Coşkun’a teşekkür ederim’’ dedi.
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas adına Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Halil Kalabalık’a, Kaposvár Belediye Başkan Vekili Dér Tamás’a, SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can’a, İstanbul Üniveristesi Ekonomimetri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Kutluk Kağan Sümer’e, Prof. Dr. Balázs Judit’e, Prof. Dr. Recai Coşkun’a, Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Abdülmecit Nureddin’e, Doç.Dr. Simonné Pallós Piroska’ya kongreye katkılarından dolayı Konsolos Dr. Osman Şahbaz ve Doç.Dr. József Varga plaket ve teşekkür beratı takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 14 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi Düzenlendi haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı