BURSA HABERLERİ

Uluslararası Rotary’ye Türk Damgası

IHA
13.07.2015 - 17:38Son Güncelleme :

ULUSLARARASI ROTARY

IHA

Rotary 2440. Bölge Guvernörü Dr. Reha Akın, Uluslararası Rotary (U.R) yönetiminde Türk vatandaşlarının etkili görevler almaya başladığını söyledi.
Rotary’nin 1 milyon 200 bin dolayında üyeyle dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Akın, bu yıl UR Başkanı Ravi Ravindran’dan sonra UR’deki en etkili ismin, Şişli Rotary kulübü üyesi Şafak Alpay, olduğunu sözlerine ekledi. 2015-2016 döneminde görev yapacak olan yeni dönem başkanlarına hitap eden Dönem Guvernörü Dr. Reha Akın, "Bu hizmet yılında Rotary vakfı mütevelli heyetine de Karaköy Rotary Kulübü üyesi Örsçelik Balkan’ın seçildi. Böylece 2 Türk Rotaryenin aynı anda U.R’de çok etkili görevlere geldi. Türkiye’de 3 federasyon, 228 kulüpte görev alan, 7 bin 500’ü aşkın Rotaryen var. Geçmişte toplumumuzdaki bazı kesimler, Rotary’ye sıcak bakmıyorlar, Rotaryenler hakkında da asılsız dedikodular üretiyorlardı. Ama Türk Rotaryenlerin, hiçbir karşılık beklemeden verdikleri hizmetlerle olumsuz bakış büyük ölçüde değişti. Günümüzde Rotaryenlerin hizmet aşıkları olduğunu bilmeyen kalmadı” dedi.
Türkiye’deki Rotaryenlerin Uluslararası Rotary’de de etkin görevler almaya başladığını vurgulayan 2440. Bölge Guvernörü Reha Akın, Şişli Rotary Kulübü üyesi Şafak Alpay’ın geçen yıl seçildiği U.R. yönetim kurulu üyeliğine ek olarak, bu dönem Murahhas Aza olarak ta görev yapacağını söyledi. Akın, Şafak Alpay’ın görevinin UR Başkanından sonraki en etkili görev olduğunu belirtti. Diğer yandan, kulüplerin projelerine maddi kaynak sağlayan Rotary Vakfı’nın bu yılki mütevelli heyetine de Karaköy Rotary Kulübü üyesi Örçelik Balkan’ın seçildiğini belirten Akın,“İnanıyorum ki, önümüzdeki birkaç yıl içinde U.R Başkanlığı’na bir Türk Rotaryen seçilecek. Türk Rotaryenlerin Uluslararası Rotary’deki etkileri gün geçtikçe artıyor” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Uluslararası Rotary’ye Türk Damgası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uluslararası Rotary’ye Türk Damgası haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı