KOCAELİ HABERLERİ

Uluslararası Öğrenciler Gez-gör İle Kocaeli’yi Tanıdı

IHA
30.10.2015 - 12:37Son Güncelleme :

YABANCI ÖĞRENCİLER, TUR KAPSAMINDA BİLİM MÜZESİ VE SIRRI PAŞA KONAĞINI GEZDİLER.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gez-Gör Kocaeli programı kapsamında uluslararası öğrencileri misafir etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Gez-Gör Kocaeli programı kapsamında Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrenciler, Kocaeli’ni gezerek tanıma fırsatı buldu. Gez-Gör Kocaeli programı kapsamında gerçekleştirilen gezi, Seka’da bulunan film platosunda başladı. Büyükşehir tarafından gerçekleştirilen gezi Kocaeli Bilim Merkezi’nde devam etti. Ses ve Algı Odasında vakit düzeneklerini inceleyen öğrenciler, daha sonra Bilimin Sultanları müzesini ziyaret etti. Öğrenciler Bilimin Sultanları müzesinde Filli Su saati hakkında yetkililerden bilgi aldılar.
Öğrenciler gezilerine Seka Park alanında yer alan Kocaeli Bilgilendirme Noktası(K@BİN)’nı gezerek devam etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Akçaray tramvay hattının ve güzergahının tanıtıldığı K@BİN’i gezen öğrenciler, greenbox alanında hatıra fotoğrafı çekildi. Gezi son olarak Selim Sırrı Paşa Konağı ziyaretiyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Uluslararası Öğrenciler Gez-gör İle Kocaeli’yi Tanıdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uluslararası Öğrenciler Gez-gör İle Kocaeli’yi Tanıdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı