SAMSUN HABERLERİ

Uluslararası Öğrenci Derneği’nden Tanışma Yemeği

IHA
19.10.2015 - 18:00Son Güncelleme : 19.10.2015 - 18:01

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği “2015/2016 Eğitim Öğretim Sezonu Tanışma Yemeği”ni Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi’nde düzenledi. Çok sayıda misafir (uluslararası) öğrencinin katıldığı program renkli görüntülere sahne oldu.

IHA

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği “2015/2016 Eğitim Öğretim Sezonu Tanışma Yemeği”ni Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi’nde gerçekleştirdi. Çok sayıda misafir (uluslararası) öğrencinin katıldığı program renkli görüntülere sahne oldu.
Makedonyalı öğrencinin Kur’an tilaveti ile başlayan programa, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, KYK Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Memur-Sen Samsun Şubesi Başkanı Nejdet Güneysu, eski Samgaz Genel Müdürü Murat Albayrak’ın yanı sıra dernek gönüllüleri katıldı.
Açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Doç. Dr. Menderes Kabadayı, derneğin 2012 yılından bu yana Samsun’da misafir öğrencilere hizmet vermeye devam ettiğini vurgulayıp, hizmetin her geçen yıl büyüyerek devam edeceğini söyledi. İslam coğrafyasındaki acılara da değinen başkan Kabadayı, ümmetin birliği ve beraberliği için İbrahim aleyhisselama su taşıyan karınca misali hizmete talip olduklarını söyledi. Kabadayı, öğrencilerin yeni eğitim yılında daha başarılı olabilmeleri için dernek olarak hiçbir girişimden çekinmediklerini ifade ederek uluslararası öğrencilere başarılar diledi.
Ardından söz alan KYK Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, yaptıkları hizmetin içerisinde hiçbir ayrım gözetmeden Hz. Adem’in evlatlarına, dünyanın sulhu için eğitimlerine destek vermekten huzur aldıklarını ifade ederken, yeryüzünde İslam düşmanlarının birleşip topyekun İslam’a saldırdıklarını, bunun karşısında ümmetin her bir ferdinin rengine mezhebine diline bakılmaksızın birleşip dik bir duruş sergilemesi gerektiğinin önemini vurguladı.
Sonrasında selamlama konuşması için söz alan Atakum Belediye başkanı İshak Taşçı, Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında uluslararası öğrencilerin de olduğunu hatırlatıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu istikamette çalışmalara devam edilip Türkiye’de okuyan misafir öğrencilerin sayısının artmasına katkıda bulunmak istediklerini söyledi.
Ardından yine selamlama konuşması için söz alan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun’da sayıları artık binler ile ifade edilen misafir öğrencilerin varlığının kültürel bir zenginlik olduğunu ifade edip, yüzlerce yıl aynı toprakları paylaşıp aynı medeniyetin içerisinde yaşayabilmenin başarısının bugünlere taşınmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Dernek kuruluşundan bu yana bu çalışmanın bir parçası olmaktan keyif aldığını söyleyen Genç, öğrencilere eğitim hayatı boyunca başarılar dilerken, sürekli, sosyal, kültürel, siyasal ve akademik anlamda gelişim içerisinde olmaları gerektiğini belirterek bu ölçüde çeşitli tavsiyelerde bulundu.
Çeşitli ezgi ve ilahilerin de okunduğu programda kapanış konuşmasını yapan dernek genel sekreteri Kerami Gün, misafirlerin Hicri yılını tebrik ederek, yeni eğitim sezonunda derneğin hizmet alanları ve planlanan faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Uluslararası Öğrenci Derneği’nden Tanışma Yemeği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 18 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uluslararası Öğrenci Derneği’nden Tanışma Yemeği haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı