KONYA HABERLERİ

Uluslararası İslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu Sona Erdi

IHA
11.10.2015 - 11:24Son Güncelleme :

KONYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI İSLAM MEDENİYETİNDE ZAMAN SEMPOZYUMU, YAPILAN GENEL DEĞERLENDİRME OTURUMUYLA SONA ERDİ.

IHA

Konya’da gerçekleştirilen Uluslararası İslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu, yapılan Genel Değerlendirme oturumuyla sona erdi.
Bir otelde 8-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası İslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu sona erdi.
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bilal Kuşpınar yaptığı kapanış konuşmasında, böylesi değerli bir sempozyumu Konya’da yapmış olmaktan çok memnun olduklarını dile getirerek, “Özellikle Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, katılan akademisyenlerimize, öğrencilerimize, katılımcılarımıza ve diğer misafirlerimize desteklerinden, gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı kalbi şükranlarımı sunuyorum. İnşallah sempozyumumuz başarıya ulaşmıştır” dedi.
Uzun yıllardır eğitimle ilgili çalışmalarını sürdüren Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç ise, bu organizasyon için Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ)’ne tebriklerini ifade etti. Zaman konusunda bilgilendiğini söyleyen Açıkgenç, gelecekte Felsefi Açıdan Zamanın Mahiyeti, Sosyolojik Açıdan Zamanın Uygulanması ve Toplumlarda Zaman Kültürü, Sanatsal Zaman gibi konuların da konuşulmasının faydalı olacağını kaydetti.
“ZAMANLA İLGİLİ SORUMLULUĞUMUZ VAR"
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de, alanında ilk olan ve uzun zamandır üzerinde düşünülen bu sempozyumun önemine vurgu yaptı. Bu konunun multidisipliner başlıklarda ilk kez konuşulduğunu söyleyen Rektör Şeker, “Organizasyon komitesindeki herkese gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Katılabildiğim oturumlarda çok başarılı tebliğler oldu. Emek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Zamanın çok farklı boyutlarına, etkileşimlerine göz attık. Yönlendirilen ve yönetilmeye başlayan zamanımızı kurtarmak ve kendi zamanımızı kurmak ve değerlendirmek zorundayız. Zamanla ilgili sorumluluğumuz var. Bu anlamda farkındalık oluşturmak üzere biz bu toplantıyı gerçekleştirmiş olduk. Maksat hasıl olmuştur diye düşünüyorum. Yeni alt başlıklarla devamının getirilmesi gerektiği düşünüyorum” diye konuştu.
Bu çerçevede başka organizasyonlarla yine bir araya gelmeyi arzu ettiklerinin altını çizen Prof. Dr. Şeker, Zamana Dair Minyatür yarışmasına da katılan ve destekleyen herkese teşekkür etti.
Sempozyumda 3 gün boyunca 2 salonda; İslam Öncesi Dönemde Zaman Kavramı ve Algısı, Kur’an’da Zaman Kavramı, Hadislerde Zaman Kavramı, İslam Düşüncesinde Zaman Kavramı, İslam Tarihinde Zaman Kavramı, İslam Kurumlarında Zaman Kavramı, Müspet Bilimlerde Zaman Kavramı, Sosyal ve Beşeri Bilimlerde Zaman Kavramı, Sağlık Bilimlerinde Zaman Kavramı konularında oturumlar gerçekleştirildi.
Türkiye ile beraber 14 ülkeden katılımın sağlandığı sempozyumda, 70 yerli, 21 yabancı bilim adamı bildirilerini sundu.
Sempozyuma katılan bilim adamları toplu hatıra fotoğraf çekiminin ardından şehir turuna katılarak Konya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Uluslararası İslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu Sona Erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 11 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uluslararası İslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu Sona Erdi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:12
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı