ANKARA HABERLERİ

Uluslararası heykel sempozyumu başladı

Hürriyet Haber
29.06.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 1. Uluslararası Heykeltıraş Sempozyumu başladı.

Hürriyet Haber

Çankaya Belediyesi tarafından Kızılay Sakarya Meydanı’nda bu yıl ilki gerçekleştiren Uluslararası Heykeltıraş Sempozyumu’nun açılışını Belediye Başkanı Bülent Tanık gerçekleştirdi. Vatandaşların da ilgi gösterdiği açılışa heykeltıraş olan Refa Emrali, Mümtaz Demirkalp, Ercan Sağlam, Mete Demirbaş ve Mısırlı heykel sanatçısı olan Said Badr ile İranlı Mansur Tabipzade katıldı.

Çankaya Yazı

Başkan Tanık sempozyumun temasının ‘Kır ve kent kardeşliği’ olacağını belirterek, bu temada çıkartılacak eserlerin ilçenin uygun bulunan konumlarına yerleştirileceğini ifade etti. Düzenlenen sempozyumun, Ankaralı Heykeltıraş Sabiha Bengütaş anısına gerçekleştirildiğini kaydeden Tanık, aynı zamanda bu sempozyumla birlikte ‘Çankaya Yazı’nın da başladığı bilgisini verdi. Çankaya yazıyla birlikte Ankara’da tatilini geçiren vatandaşların güzel vakit geçireceğini aktaran Tanık, bu kapsamda düzenlenen etkinliklerle birlikte sanatın sokağa taşınacağı değerlendirmesini yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Uluslararası heykel sempozyumu başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı