HATAY HABERLERİ

Uluslararası Çukurova Sanat Günleri Hatay'da başladı

DHA
18 Mart 2017 - 19:08Son Güncelleme : 18 Mart 2017 - 19:09

Uluslararası Çukurova Sanat Günleri Hatay'da başladı

DHAUluslararası Çukurova Sanat Günleri (UÇSG), Türkiye Yazarlar Sendikası ve Aalen-Antakya Kültür Derneği işbirliğiyle düzenlenen etkinliklerle Hatay'da başladı.
Hatay Tabip Odası'ndaki etkinliğin açılışında Hatay'ın yüzyıllardır dünyaya örnek olan 'Ortak yaşama kültürü ve toplumsal hoşgörüsü' paneli gerçekleştirildi. Dr. Sadık Nazik'in yönettiği panelde Abant izzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adem Kara ve araştırmacı yazar Mehmet Tekin, Hatay'da yüzyıllardır var olan toplumsal barış ve hoşgörü ortamını katılımcılara canlı örnekleriyle anlattı.
O döneme ışık tutan tarihsel dokümanlar, o dönemde yazılmış kitaplar ve Antakya'yı konu alan eserlerden örneklerin katılımcılarla paylaşıldığı panelde, Antakya'da var olan toplumsal barış ve hoşgörünün günümüze yansımaları değerlendirildi.
Ardından söz alan Hatay'ın yetiştirdiği önemli tarihçilerden araştırmacı-yazar Mehmet Tekin, kitaplarına konu ettiği Antakya'daki hoşgörü, kardeşlik, barış ve bir arada yaşama tutkusunu kendi yaşamından ve akrabalarının yaşamlarından verdiği örneklerle anlattı.
Etkinlikler 25 Mart'a kadar çeşitli söyleşi, panel, şiir dinletileri, müzikli etkinlikler ve resim sergileriyle devam edecek.

Ramazan ÇELİK/ HATAY, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Uluslararası Çukurova Sanat Günleri Hatay'da başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Mart 2017 tarihinde saat 19 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uluslararası Çukurova Sanat Günleri Hatay'da başladı haberi güncellenecektir.

  HATAY NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:10
  • Guneş
   05:52
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   16:31
  • Akşam
   19:26
  • Yatsı
   20:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı