Hatay Haberleri

HATAY HABERLERİ

  Uluslararası Çukurova Sanat Günleri Hatay'da başladı

  DHA
  18 Mart 2017 - 19:08Son Güncelleme : 18 Mart 2017 - 19:09

  Uluslararası Çukurova Sanat Günleri Hatay'da başladı  Uluslararası Çukurova Sanat Günleri (UÇSG), Türkiye Yazarlar Sendikası ve Aalen-Antakya Kültür Derneği işbirliğiyle düzenlenen etkinliklerle Hatay'da başladı.
  Hatay Tabip Odası'ndaki etkinliğin açılışında Hatay'ın yüzyıllardır dünyaya örnek olan 'Ortak yaşama kültürü ve toplumsal hoşgörüsü' paneli gerçekleştirildi. Dr. Sadık Nazik'in yönettiği panelde Abant izzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adem Kara ve araştırmacı yazar Mehmet Tekin, Hatay'da yüzyıllardır var olan toplumsal barış ve hoşgörü ortamını katılımcılara canlı örnekleriyle anlattı.
  O döneme ışık tutan tarihsel dokümanlar, o dönemde yazılmış kitaplar ve Antakya'yı konu alan eserlerden örneklerin katılımcılarla paylaşıldığı panelde, Antakya'da var olan toplumsal barış ve hoşgörünün günümüze yansımaları değerlendirildi.
  Ardından söz alan Hatay'ın yetiştirdiği önemli tarihçilerden araştırmacı-yazar Mehmet Tekin, kitaplarına konu ettiği Antakya'daki hoşgörü, kardeşlik, barış ve bir arada yaşama tutkusunu kendi yaşamından ve akrabalarının yaşamlarından verdiği örneklerle anlattı.
  Etkinlikler 25 Mart'a kadar çeşitli söyleşi, panel, şiir dinletileri, müzikli etkinlikler ve resim sergileriyle devam edecek.

  Ramazan ÇELİK/ HATAY, (DHA)

  FOTOĞRAFLI

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  HatayBugün20 ºCGök Gürültülü Sağınak Yağışlı
  • Cmts22 ºC
  • Pazr22 ºC
  • Pzts 22 ºC
  • Salı22 ºC
  • Çarş22 ºC
  • Perş22 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı