Ege Haberleri

EGE

  Uluslararası Çeşme Klasik Müzik Akademisi ve Festivali için, müzik duaylenleri gelecek

  İZMİR (DHA)
  05.09.2015 - 11:33 | Son Güncelleme:

  ULUSLARARASI Çeşme Klasik Müzik Akademisi ve Festivali için dünyaca ünlü müzik duayenleri ilçeye gelecek. Müzisyenler, hem dinleyicilere müzik ziyafeti sunacak hem de isteyenlere keman, viyola ve viyolonsel eğitimi verecekleri öğrenildi.

  Uluslararası Çeşme Klasik Müzik Akademisi ve Festivali için, müzik duaylenleri gelecek

  Çeşme Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) işbirliğiyle, ilçede Uluslararası Çeşme Klasik Müzik Akademisi ve Festivali gerçekleştirilecek. 7 - 14 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek etkinliklerde, keman, viyola ve viyolonsel uzmanlık derslerinin yanı sıra çocuk orkestrası programı da bulunacak. Uzmanlık dersleri için yerkürenin dört bir ucundan ilçeye gelecek öğrenciler, dünyaca ünlü Prof. Lukas David ve Prof. Bernhard Hartog’tan keman, Prof. Sybille Langmaack’tan viyola, Prof. Michaela Fukaova’dan viyolonsel eğitimi alma şansını elde edecek. Çocuk Orkestrası keman dersini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Yasemin verecek.

  KONSERLER AYA HARAYAMBOS’TA

  Festival kapsamında, Aya Haralambos Kilisesi’nde dünyaca ünlü müzisyenler tarafından dört konser gerçekleştirilecek. 8 Eylül Salı akşamı 20.30’da Avusturyalı keman virtüözü Prof. Lukas David, sanatseverlerle buluşacak. Üç kuşaktır öğrenci yetiştiren duayen, hocalık yaptığı sanatçılarla aynı sahneyi paylaşacak. 10 Eylül Perşembe 20.30’da Berlin Senfoni Orkestrası eski Başkemancısı Prof. Bernhard Hartog, Prof. Lukas David, Prof. Anja David, İmge Tilif, Gözde Yaşar; Ludwig van Beethoven ve Erich Wolfgang Korgold’un asırlara meydan okuyan eserlerine yeniden hayat verecek.

  ÖLÜMSÜZ KLASİKLER YORUMLANACAK

  Festivalin son iki gününde art arda iki konser gerçekleşecek. 13 Eylül Pazar 20.30’da, hocalığını Mehmet Yasemin’in yaptığı ’Çocuk Orkestrası’, konser verecek. Geleceğin sanatçıları, finali Ernest Chausson’un piyano ve keman konçertosuyla yapacak. 14 Eylül Pazartesi yapılacak kapanışta ise Camerata Saygun Oda Orkestrası, Mehmet Yasemin, İmge Tilif, Gözde Yaşar ve Prof. Anja David’e eşlik edecek. Vivaldi, Bach, Schuert, Fritz Kreisler, Tchaikovsky ve Sarasate’nin ölümsüz eserlerini yeniden yorumlayacak. Konserlerin halka açık ve ücretsiz olduğunu söyleyen Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Sanatseverleri, bu eşsiz müzik şölenine bekliyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı