Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uluslararası camia memnun

  Hürriyet Haber
  03 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 02 Mayıs 2011 - 23:43

  İngiltere Başbakanı David Cameron: Bin Ladin’in ölümüyle dünya halkları rahat bir nefes aldı.

  Usame Bin Ladin tarafından öldürülenleri anmanın zamanı geldi. Aynı zamanda bizi terörizmden korumak için bütün dünyada aralıksız çalışanlara teşekkür etmenin de zamanı geldi. Obama ve bu operasyonun sorumlularını kutluyorum.
  - Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy: Dünyada, terörle mücadelede çok önemli bir gelişme. Fransa, ABD’nin, Bin Ladin konusunda son 10 yıldır gösterdiği kararlılığı selamlıyor.
  - Almanya Başbakanı Angela Merkel: Bin Ladin, insanları vahşice öldüren bir teröristti. Öldürülmesine  sevindim. Artık kimseye zarar veremeyecek. Bu açıkça iyi bir haber.
  - Rusya: Bütün teröristlerden intikam alınması kaçınılmaz bir şey. Küresel terörizme karşı mücadelede sadece ortak çabayla sonuç alınabilir. Rusya bu konudaki işbirliğini artırmaya hazırdır.
  - İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi: Bin Ladin’in ölümü şerle savaşta büyük bir sonuç. Gardı düşürmemek lazım, ama misilleme riski de bulunuyor.
  - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Bu, terörizme karşı omuz omuza savaş veren demokratik ülkelerin paylaştığı adalet ve özgürlük için büyük yankı getiren zaferdir” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı