Gündem Haberleri

  Uluslararası Avrasya Film Festivali

  Hürriyet Haber
  06.07.2007 - 19:36 | Son Güncelleme:

  Uluslararası Avrasya Film Festivalini organize eden Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ve Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) ile Çin Film Grubu arasında işbirliği yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

  TÜRSAK'tan yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Avrasya Film Festivali Direktörü Esra Even ile Avrasya Film Market Yöneticisi Deniz Ziya Temeltaş, Çin'de Şangay Film Festivaline katıldı.

  Even ve Temeltaş, Çin Film Grubu Başkanı Pikang La ve Çin Uluslararası Film Promosyon Başkanı Zhou Tiedong ile görüştü. Görüşmede, Uluslararası Avrasya Film Festivali kapsamında TÜRSAK ve AKSAV ile Çin Film Grubunun işbirliği yapması konusunda anlaşmaya varıldı.

  Anlaşma çerçevesinde Çin Film Grubu, Çin yapımı filmleri TÜRSAK Vakfına temin edecek. TÜRSAK Vakfı da 2008'de düzenlenecek Şangay Film Festivalinde özel bir bölüm halinde yer alacak Türk Film Haftası için 12 film sağlayacak.

  Çin Film Grubu, bu yıl Antalya'da gerçekleştirilecek Uluslararası Avrasya Film Festivalinde kurulacak stand ve delegasyonla temsil edilecek.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı