ANKARA HABERLERİ

"Uluslararası Ankara Müzik Festivali"

AA / Sultan Çoğalan
25.02.2016 - 19:58Son Güncelleme :

-4-30 Nisan tarihlerindeki festivale, 20 ülkeden 360'a yakın yerli ve yabancı sanatçı katılacak

Uluslararası Ankara Müzik Festivali
AA / Sultan Çoğalan

ANKARA (AA) - Bu yıl 33'üncüsü gerçekleştirilecek "Uluslararası Ankara Müzik Festivali" başkentlilere müzik ziyafeti yaşatacak.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfından yapılan yazılı açıklamaya göre, vakıf tarafından organize edilen festivale, 20 ülkeden 360'a yakın yerli ve yabancı sanatçı katılacak.

Üç dünya ve 15 Türkiye prömiyerine ev sahipliği yapacak festivalde senfoni ve oda orkestralarından, resitallere ve özel projelere kadar 15 konser verilecek.

Dünyaca ünlü barok keman sanatçısı Giuliano Carmignola solistliğindeki Darmstadt Barok solistleri, Arjantin ve Fransız müzisyenler ile dansçıların oluşturduğu Union Tanguera ve Aniello Desderio's Quaretto Furioso grupları konserlerinin yanı sıra atölye çalışmalarının yapılacağı festivalde, İngiliz sanatçı Steven Isserlis ve Kanadalı piyanisti Connie Shih ikili olarak ilk kez Türkiye'de sahne alacak.

Açılış konserini, 4 Nisan'da MEB Şura Salonunda şef Fazlı Orhun Orhon yönetimindeki Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ile çalışmalarını İngiltere Kraliyet Akademisinde sürdüren genç piyanist Tolga Atalay Ün gerçekleştirecek.

Festivalin kapanışını ise Rauf Abdullayev şefliğinde, keman sanatçısı Toğrul Ganiyev ve piyanist Murat Adıgüzelzade solistliğindeki Azerbaycan Devlet Senfoni Orkestrası yapacak.

Biletleri 25 ile 90 liradan satışa sunulacak festival, 4-30 Nisan tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden "Uluslararası Ankara Müzik Festivali" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 19 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Uluslararası Ankara Müzik Festivali" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı