Gündem Haberleri

  Uludere Kaymakamı Yavuz'a ziyaretçi akını

  Emin BAL/ ULUDERE(Şırnak), (DHA)
  04.01.2012 - 15:22 | Son Güncelleme:

  IRAK sınırındaki hava operasyonda ölen 35 kişinin taziyesine gittiği Şırnak’ın Uludere İlçesi’ne bağlı Gülyazı Köyü’nde saldırıya uğrayan ve linç edilmek istenen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, dün görevine başladıktan sonra bugün ziyaretçi akınına uğradı.

  Ölenlerin taziyesine gittiği Gülyazı Köyü’nde bir grubun tekme yumruk ve taşlı saldırıda bulunup linç girişiminde yaralanan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, Şırnak Asker Hastanesi’nde tedavi gördükten sonra 2 gün il merkezinde otelde kaldı. Tedavisi tamamlanan Kaymakam Naif Yavuz, dün uzun araç konvoyu sevgi gösterileri arasında Uludere’ye giderek görevine başladı. Kaymakam Yavuz, bugün makamında ziyaretçi akınına uğradı. Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, Beytüşşebap Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, bölgenin önde gelen kanaat önderleri ve içindekiler Yavuz’u ziyaret ederek, "Geçmiş olsun" dilekleriyle, olaydan yaşadıkları üzüntüleri dile getirdi.

  VALİ ZİYARET ETTİ

  Kaymakam Yavuz ile makamında bir süre görüşen Vali Özkan, tüm halkın yaşanan talihsiz olayı kınadığını belirterek, şunları söyledi:

  "Uludere Kaymakamı Naif Yavuz’u ziyaret ederek ’Geçmiş olsun’ dileklerimizi ilettik. Tüm Uludereli vatandaşlarımızla birlikte kaymakamın acılarını paylaştık. Maddi ve manevi olarak her zaman kaymakamımızın yanındayız. Yaşanan olayı kimse tasvip etmiyor. Talihsiz ve olumsuz bir görüntü oldu. Bu olayın Uludereliler ile alakası yok. Yaptıklarının farkında olmayan bazı gençlerinin kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığını biliyoruz. Bunların cenaze sahiplerinden habersiz yönlendirildiği bir atmosfer olmuştur. Bununla ilgili adli makamlar gerekeni yapıyor. Ama bundan sonra bütün vatandaşlarımızla beraber, Uludere halkı ile beraber kaymakamımıza sahip çıkacağız. Bu olay ile ilgili çok kötü bir sonuç ortaya çıktı. Devletin bütün kurumları gerekli incelemeleri ve soruşturmaları yapacaktır."


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı