ŞIRNAK HABERLERİ

Uludere’de Örnek Okul Oluşturuldu

IHA
07.10.2015 - 15:05Son Güncelleme :

ŞIRNAK’IN ULUDERE İLÇESİNDE BULUNAN HİLAL-ŞEYHAN ORTAOKULU, BÖLGEDE ÖRNEK OLUŞTURABİLECEK BİR EĞİTİM YUVASI HALİNE GETİRİLDİ. BÜTÜN OKUL, SINIF VE KORİDORLAR, DERSLERE TAKVİYE OLABİLECEK EĞİTİM MATERYALLERİYLE DONATILDI.

IHA

Şırnak’ın Uludere ilçesinde bulunan Hilal-Şeyhan Ortaokulu, bölgede örnek oluşturabilecek bir eğitim yuvası haline getirildi. Bütün okul, sınıf ve koridorlar, derslere takviye olabilecek eğitim materyalleriyle donatıldı.
Okul Müdürü Abdullah Kara, amaçlarının, öğrencilerimizin öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul etmesine yardımcı olarak, onlara ellerinden gelen her türlü fırsatı tanımak olduğunu belirterek, “Bu nedenle eğitim gördükleri ortamı son derece temiz ve görsel olarak onlara hitap edecek bir şekilde hazırladık. Okulumuz öğretmenleri olarak öğrencilerimizin, toplum içindeki rollerini tanıyan, başkaları ile sağlıklı ilişkiler kuran, uyum sağlayarak işbirliği içinde çalışabilen, biyolojik, sosyal ve kültürel yönleriyle bir bütün olarak çevresine uyum sağlayabilen iyi ve mutlu birer birey olmaları amacındayız. Bunları yaparken öğrencilerimize temiz ve sağlıklı bir ortam hazırlama hedefini kendimize rehber edindik. Türkiye’nin eğitimde güzel örnek olabilecek değişik okullarını gözden geçirip bunları kendi okulumuza uyguladık. Bütün sınıflarımızı ve koridorlarımızı derslere takviye olabilecek eğitim materyalleriyle donatarak okulumuzu görsel bir ziyafet sofrasına dönüştürdük. Bütün kapılarımızı kapı giydirmeleri ile renklendirdik. Okulumuzun daha güzel bir eğitim yuvası haline gelmesinde, eğitim renkleriyle bezenmesinde bizlere destek olan idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şırnak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şırnak ilinden Uludere’de Örnek Okul Oluşturuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uludere’de Örnek Okul Oluşturuldu haberi güncellenecektir.

  ŞIRNAK NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   12:06
  • İkindi
   14:47
  • Akşam
   17:05
  • Yatsı
   18:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı