Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uludağ'da korku dolu 8 saat

  Hüseyin TÜCCAR- Nail KAHRAMAN/BURSA, (DHA)
  25 Ekim 2011 - 10:45Son Güncelleme : 25 Ekim 2011 - 10:45

  ULUDAĞ eteklerinde kestane toplarken kayalıklarda mahsur kalan emekli polis memuru 55 yaşındaki Halim Akça, kabus dolu 8 saatin ardından Sivil Savunma ekipleri tarafından kurtarıldı. Kendisini halatlarla kayalıklardan çeken ekiplere sarılarak teşekkür eden Halim akça, "Bir daha kestane toplamak mı ? ’Tövbe’ Bu ilk ve son oldu. Çok korktum" dedi.

  Merkez Yıldırım ilçesinde oturan emekli polis memuru Halim Akça, kahve oturma yerine kestane toplarken aynı zamanda spor da yaptığını belirterek Uludağ eteklerine çıktı. Yaklaşık 2 kilo kestane toplayan Akça, dönüşte yolunu şaşırınca kayalıklar arasında mahsur kaldı. Kendi çabalarıyla kayalıklardan çıkamayan Akça, akşam saatlerinde çareyi 155 Polis İmdat’ı arayarak yardım istemekte buldu. Polisler Sivil Savunma Arama ve Kurtarma ekipleri ile Orman Bölge Müdürlüğü’ndeki görevlilerden yardım istedi. Halim Akça ile telefon bağlantısı kuran Sivil Savunma ekipleri emekli polis memurunu Kaplıkaya’nın dağlık bölgesinde sıkıştığı kayalıkların arasında ulaştı.

  Halatların yardımı ile kurtarılan Akça Sivil Savunma ve Orman Bölge Müdürlüğü’nde çalışan ekiplere sarılarak teşekkür etti. Meslek yaşamı dahil hayatında en büyük korkuyu kestane toplarken mahsur kalınca yaşadığını söyleyen Halim Akça, şunları anlattı:

  "Önce kendi imkanlarımla kurtulayım’ dedim. Uğraştım, olmadı. Bu kez hava karardı. Geceyi burada ayıların içersinde geçirmekte vardı. 155’i arayıp yardım istedim. Sağolsun arkadaşlar karanlığa rağmen bana ulaştılar. Adeta ikinci hayatımı yaşıyorum."

  Kendilerine bilgi verildikten sonra mahsur kalan Halim Akça’yı iki saat süren çalışmanın ardından saat 20.00’de kurtardıklarını söyleyen Sivil Savunma yetkilileri, "Çok korkmuştu. Geceyi orada geçirmesi çok zordu. Karanlığa rağmen kendisine çabuk ulaştık."

  Kaplıkaya Mevkii’nde polisler tarafından ifadesi alınan Halim Akça daha sonra serbest bırakıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı