Gündem Haberleri

  Uludağ'da kaybolan Kuveytli turist bulundu

  A.A
  02.09.2012 - 09:37 | Son Güncelleme:

  Uludağ'da ailesiyle geldiği Sarıalan mevkisinde kaybolan Kuveytli Ayşe Abdullah Alsıllaili (22), 5 saat sonra Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri tarafından bir uçurumun kenarında bulundu.

  Alınan bilgiye göre, ailesiyle 10 gün önce Kuveyt'ten Bursa'ya gelen Ayşe,Uludağ'ın Sarıalan mavkisinde yemek yedikten sonra 18.00 sıralarında çevrede gezinmek isterken kayboldu.

  Bölgeye gelen arama kurtarma görevlileri, Alsıllaili ile telefon bağlantısı kurmayı denedi. Bir müddet telefon bağlantısıyla genç kızın yeri tespit edilmeye çalışıldı, ancak kızın cep telefonunun şarjının bitmesi üzerine iletişim kesildi. Daha sonra bölgeye dağılarak arama yapan JAK ekipleri, Kuveytli turisti bir uçurumun kenarında şoka girmiş halde buldu.

  Kuveytli turist, mahsur kaldığı yerden, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Akut, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK), Mudanya Arama Kurtarma (MAK) ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) ekipleri tarafından yaklaşık bir saatlik çalışma sonucu çıkarıldı.

  Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırılan turistin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
  Kuveyt'te general olan Ayşe'nin babası Yusuf Abdullah Alsıllaili, kızının bulunmasının ardından rahat bir nefes aldıklarını belirtti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı