Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uludağ'da eğlence zamanı

  Tuncay ALBAYRAK- Haşmet Denkli/BURSA, (DHA)
  03 Şubat 2011 - 13:47Son Güncelleme : 03 Şubat 2011 - 14:32

  Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ, yarıyıl tatiline çıkan tatilcileri ve üniversite öğrencilerini ağırlıyor. Uludağ'daki doluluk oranı nedeniyle Doludağ'a dönüştü. Çünkü 5000 yatak kapasiteli Uludağ'da, misafirhaneler dahil tüm oteller dolu.

  ULUDAĞ'DA EĞLENCE ARALIKSIZ SÜRÜYOR / FOTO GALERİ

  Sezon açılışında umduğunu bulamayan Uludağ, kar yağışı ve turist akınıyla birlikte dolup taşıyor. Uludağ’da birinci ve ikinci bölgede bulunan 17 otelin yüzde 100’e yakın doluluk oranına ulaştı. Uludağ’ı tatil için tercih edenler gündüz kayak pistlerine akın ederken, geceleri de açık havada düzenlenen eğlencelere katılıyor.

  Winterfest ve Whitefest organizasyonları kapsamında açıkhavada düzenlenen etkinliklerde gençler dansçıları izleyip, çalan müzikler eşliğinde eğleniyor. Açık havada düzenlenen etkinliklerde hava sıcaklığının sıfırın altında 4 dereceye düşmesi nedeniyle elektrikli ısıtıcıların yanı sıra varillerde de ateş yakılarak gençlerin ısınması sağlanıyor. Organizasyona destek veren firmalar da bölgede tanıtımlarını yapıyor.

  Oteller Bölgesi’nde bulunan Meteoroloji İstasyonu yetkililerinin bu sabah yaptığı ölçümlere göre kar kalınlığının 102 santimetreye ulaştığı Beyaz Cennet’te bugün ve yarın hafif kar yağışı bekleniyor. Hafta sonunun ise güneşli geçeceği belirtildi.

  KAR KALINLIKLARI


  Uludağda eğlence zamanı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı