BURSA HABERLERİ

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine 100 Hemşire Alınacak

IHA
05.10.2015 - 14:50Son Güncelleme :
IHA

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 100 hemşire alınacak.
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın Maliye Bakanlığı nezdinde yürüttüğü girişimler sonuç verdi. Bakanlık, sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülebilmesi için 245 hemşire kadrosu isteyen Tıp Fakültesi Dekanlığı’na 100 hemşire alma izni verdi. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Gürel, yoğun bakımlarda bir hemşirenin bir hastaya bakması gerekirken dört hastaya bakmak zorunda kaldığını, yeni hemşirelerin gelmesiyle meselenin büyük ölçüde çözüme kavuşacağını söyledi.
Hemşire yetersizliğinin sağlık hizmetini önemli ölçüde aksattığını vurgulayan Dekan Prof. Dr. Selim Gürel, “Hemşire azlığı yüzünden hastalarımıza yeterli ilgi gösterilemediği gibi bir hemşirenin çok hastayla ilgilenmesi sebebiyle enfeksiyon riski de yüksek oluyordu. Bizim gibi üçüncü basamak hastanelerde hemşire hizmeti çok önemli. Hekimler gerektiğinde çağrılır hastaya müdahale eder ama hemşireler her zaman hastayı görür. Hemşire demek hastanın her şeyi demek. Hemşire sayısı ne kadar çok olursa bizim verdiğimiz hizmet kalitesi o kadar iyi olur” dedi.
Alınacak hemşirelerin maaşlarını Maliye Bakanlığı, performans paylarını da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ödeyecek. Bu durumda bir hemşirenin ortalama maaşının 3 bin lirayı bulacağı bildirildi.
Uludağ Üniversitesi, sözleşmeli devlet memuru statüsünde hemşire alacağını, ulusal gazetelerin yanı sıra http://personel.uludag.edu.tr/duyurular/oku/dn/5952 adresinden de kamuoyuna duyurdu. İlanda, fakülte ve yüksekokulların 4 yıllık hemşirelik veya sağlık memurluğu bölümünden mezun olanların 10 Ekim tarihine kadar başvurması gerektiği bildiriliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine 100 Hemşire Alınacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine 100 Hemşire Alınacak haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:02
  • Guneş
   07:45
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:53
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı