BURSA HABERLERİ

Uludağ Üniversitesi, Diş Hastanesi’ne Talip

IHA
01.10.2015 - 16:00Son Güncelleme :

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HASTANESİNE TALİP

IHA

Uludağ Üniversitesi Senatosu, Nilüfer Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni, Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Uygulama Merkezi yapmak amacıyla Sağlık Bakanlığı’ndan isteme kararı aldı.
Uludağ Üniversitesi Senatosu ve yönetim kurulu, Karacabey Meslek Yüksekokulunun 20. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bu haftaki toplantısını Karacabey MYO’da yaptı. Toplantı öncesinde “Karacabey’in dünü, bugünü ve geleceği” konulu sempozyumun açılışına katılarak bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, ekonomik büyümeyi ve yeni yatırımları hedeflerken, diğer taraftan yaşanabilir şehirleşme modelini de gözetme zorunluluğuna dikkat çekti.
Uludağ Üniversitesi yönetimi olarak bugünü ve geleceği iyi okuyan bilimsel bakış açısıyla doğru bir yol haritası ortaya koymaya çalıştıklarını ifade eden Ulcay, “Bizler de tüm akademik birikimimizle Bursa’nın gelişimine daha fazla katkı koymanın gayreti içindeyiz. Yeni dönemde kentiyle bütünleşmiş bir üniversite kimliği ortaya koyan Uludağ Üniversitesi, nitelikli sanayi için de sağlıklı şehirleşme için de doğal ve tarihi değerlerin korunması için de üzerine düşen sorumluluğu kararlılıkla yerine getirecektir” dedi.
Tüm birimlerle birlikte meslek yüksekokullarını da kentin ve iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yeniden tasarladıklarını belirten Ulcay, “Meslek yüksekokullarımızın Türkiye’nin ve Bursa’nın ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli öğrenciler yetiştiren cazibe merkezleri olması için bir reform çalışması başlattık. Rektörlük olarak yaptığımız istişare toplantılarını ilçelerimizdeki okul yöneticilerimizden de bölgelerinde düzenlemelerini istedim. Sizlerin ortak talep ve önerilerinize göre hem müfredatımızı hem bölümlerimizi hem de teknik altyapımızı yeniden düzenlemeye hazır olduğumuzu da buradan bir kez daha ilan etmek istiyorum” diye konuştu.
SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN DİŞ HASTANESİ İSTENECEK
Daha sonra Karacabey MYO’da Senato ve Yönetim Kurulu Toplantısında konuşan Ulcay, ilk olarak Diş Hekimliği Fakültesi konusunu gündeme taşıdı. 1995 yılında kurulan ancak faaliyete geçirilmeyen Diş Hekimliği Fakültesi için, Sağlık Bakanlığı’nın Nilüfer Karafatma Meydanı’ndaki Diş Hastanesi’ne talip olduklarını söyledi. Senato ve Yönetim Kurulu da konunun görüşülmesinin ardından yaptıkları oylamada, Diş Hastanesi’nin istenmesine karar verdi. Ulcay, Diş Hekimliği Fakültesi’nin önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde faaliyet gösterebilmesi için gerekli girişimlerin biran evvel yapılacağını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Uludağ Üniversitesi, Diş Hastanesi’ne Talip hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uludağ Üniversitesi, Diş Hastanesi’ne Talip haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   06:01
  • Guneş
   07:44
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:54
  • Yatsı
   19:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı