« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uluç: Türk kafilemiz iyi durumda

ITF Senior World Times Championship katılmak üzere Yeni Zelanda'ya giden Türk kafilesi bu sabah ülkede meydana gelen depremden etkilenmedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, kafilenin durumunun iyi olduğunu belirterek, “Dışişleri kanalıyla kendilerinden bilgi alındı. Tüm kafilemiz iyi durumda. Bir problemimiz yok” dedi.

Federasyon yetkililerinden alınan bilgiye göre, Yeni Zelanda'da 3 ayrı şehirde bulunan Türk kafilesinde toplam 29 kişi bulunuyor. Kafilede, 35 yaş erkeklerde 4, 40 artı tek erkeklerde 3, 50 artı tek erkeklerde 3, 55 artı tek erkeklerde 4, 35 tek bayanlarda 4, 40 yaş bayanlarda 2, 45 artı tek bayanlarda 4, 50 tek bayanlarda 2, 55 tek bayanlarda 3 kişi bulunuyor. Türk kafilesi, Ashburton, Christchurch (deprem bölgesi) ve Timaru kentlerinde konaklıyor.

Kafilenin 17 Şubat Perşembe günü yola çıktığı, 25 Şubat Cuma günü ise yurda döneceği bildirildi.

Bu arada, federasyon yetkililerinin kafilede bulunanlarla yaptıkları görüşmelerde, turnuvanın düzenleneceği bazı kortlarda kırıklar oluştuğu, bu nedenle turnuvanın ertelenmesinin söz konusu olduğu ve şampiyona ile ilgili kararın yarın yapılacak ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) toplantısında verileceği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz