GeriDiğer Uluç Marsel'e güveniyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uluç Marsel'e güveniyor

Uluç Marsel'e güveniyor
refid:15057648 ilişkili resim dosyası

Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, Wimbledon'da tarih yazan Marsel İlhan'ın 2012 Londra Olimpiyatları'nda mücadele edeceğine inandığını söyledi.

Dünyanın en prestijli tenis organizasyonu olarak bilinen Wimbledon'da ana tabloya kalarak bir ilki gerçekleştiren Marsel İlhan, tenis camiasını sevince boğdu. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç yaptığı açıklamada, İlhan'ın bir kez daha Türkiye'nin gururu olduğunu ifade ederek “Marsel, tenis tarihimizde ilkleri yapmayı sürdürüyor. Başarıları, binlerce genç tenisçimize de umut ışığı oluyor” dedi.

Marsel İlhan'ın iki yıldır turnuvalara Türkiye Tenis Federasyonu'nun desteğiyle katıldığını belirten Uluç “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm gücümüzle kendisine destek olmayı sürdüreceğiz. Marsel'in ilk etapta ilk 100'e gireceğine ve ardından 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmak için gereken puanları alacağına inanıyorum” diye konuştu.

Öte yandan Ayda Uluç, tarihi başarının ardından Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak'ın Marsel İlhan ve hocası Can Üner'i arayarak kutladığını söyledi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle