« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ültimatom gibi

Başarısızlık ve hayal kırıklığıyla tamamlanan sezon sonrası tavrını net olarak belirleyen yönetim masaya yumruğunu vurdu. Şampiyonlar Ligi treninin kaçması üzerine radikal kararlar alındı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

BÜYÜK umutlarla başlanan sezonu, büyük hayal kırıklığı ve başarısızlıkla noktalamak üzere olan Galatasaray’da yönetim yumruğunu masaya vurdu. Birçok yıldız takviyesine ve yatırıma karşın Frank Rijkaard önderliğinde Şampiyonlar Ligi’ne dahi kalamayan sarı kırmızılı takımda birçok oyuncu ile yolların ayrılması kararı alınırken, Hollandalı hocaya da yönetim net tavrını gösterdi. İki hafta önce en az 5 transfer isteyen Rijkaard’ın, İstanbul BŞB maçı sonrası da “Kadromuz yetersiz. Takviye şart” açıklamaları yapması yönetimin sabrını taşırdı.

Olağanüstü toplanan yönetimin, “Kewell kalacak, Dos Santos” gidecek dediği Hollandalı hocaya da net tavrını belirlerken, sürpriz kararlar da aldı.

Adı bile geçmedi

Dünya Kupası’nda Fildişi Sahilleri forması altında boy gösterecek olan Keita, iyi bir teklif gelmesi halinde satılacak. Bu konuda Rijkaard’a da danışıldı ve iki taraf da hemfikir oldu. Yönetimin takımda kalmasını ısrarla istediği Harry Kewell için doktor raporları bekleniyor. Testler sonucunda Kewell ile ilgili raporlar olumlu çıkarsa Avustralyalı kesin olarak takımda kalacak.

Yönetim, toplantıda Dos Santos’un adını bile geçirmedi. Çünkü Meksikalı’nın biletini idareciler kesin olarak kesti. Dos Santos’a kesin olarak taviz verilmeyecek. Rijkaard’ın kalmasını istediği Meksikalı sezon sonunda Tottenham’a geri dönecek.

Bavulları hazır

Rijkaard’tan, Servet Çetin ile ilgili son kararını vermesi de istendi. Milli oyuncunun takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Beşiktaş’tan transfer edilen ve geçirdiği sakatlıklar nedeniyle kadroya girmekte bile zorlanan Gökhan Zan da topun ağzında. Bu oyuncuyla ilgili son karar yine Rijkaard’ın raporunun ardından verilecek. Takımdan gönderilmesi beklenen ve Eintrach Frankfurt’un transfer etmek istediği Barış Özbek için de son sözü Hollandalı hoca söyleyecek. İstenmeyen adam olan Jo Alves ve Leo Franco’nun ise bavulları şimdiden hazır. İki oyuncu da Türkiye’den ayrılmak için gün sayıyor.

Twente mi cesaret verdi

HOLLANDA’da şampiyonluğa ulaşan ve önümüzdeki sezon Devler Ligi’nde boy gösterecek olan Twente, Frank Rijkaard’da ısrarlı. İngiltere’ye dönecek olan hocası Steve McClaren ile yolları ayıracak olan Twente’nin hoca arayışlarında rotayı ilk olarak Rijkaard’a çevirmesi, Hollandalı’nın da Galatasaray yönetimine karşı elini güçlendiriyor. İstanbul BŞB maçı sonrası kadronun yetersiz olduğunu söyleyen ve daha önce de transferler isteyen Rijkaard’ın yönetim ile anlaşamaması halinde ipleri koparmaya hazır olduğu da iddia edildi.

Ne olacak?

Gökhan Zan

Müzmin sakat için son kararı Rijkaard verecek.

Dos Santos

Yönetim biletini kesti. Kalma şansı hiç yok.

Keita

Dünya Kupası sonrası teklif gelirse satılacak.

Barış Özbek

E.Frankfurt talip. Son sözü hocası söyleyecek.

Servet Çetin

Takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Harry Kewell

Doktor raporları temiz çıkarsa takımda kalacak.

Leo Franco

Büyük hayal kırıklığı yarattı. Yolcuların başında.

Jo Alves

İstenmeyen adam oldu. Ayrılmak için gün sayıyor

Mehmet Topal

Valencia ısrarla istiyor. Kaderi yönetimin elinde.


Bunları da Beğenebilirsiniz