« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ulp: Açılış töreni mükemmeldi

Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Denetleme Komitesi Başkanı Kairis Ulp “Erzurum mevcut yapısına yeni tesisler ekleyerek kış olimpiyatı düzenleyecek kapasiteye gelir” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ulp, yaptığı açıklamada, oyunların açılış törenini çok başarılı bulduğunu ifade ederek, “Açılış töreni ve gösterilen emek gerçekten muhteşemdi. Çok etkilendim. Stadın dolu dolu olması beni gerçekten çok mutlu etti. Bu kadar iyisini daha önce görmedim” diye konuştu.

Organizasyonda bazı ufak tefek sorunların yaşandığını ve bunların da doğal olduğunu anlatan Ulp, “Her uluslararası organizasyonda olduğu gibi burada da bazı aksaklıklar yaşanıyor. Organizasyonda görevli insanlar çok çalışıyor. Aksaklıkların yaşanması gayet doğal. Bir de siz ilk kez bir kış oyunları organizasyonu düzenliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Kairis Ulp, Erzurum'un başka uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapması gerektiğinini dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:
“Kış oyunlarının ardından federasyonlar kış sporlarıyla ilgili uluslararası organizasyonlar düzenlemek için çaba harcamalı. Erzurum mevcut yapısına yeni tesisler ekleyerek kış olimpiyatı düzenleyecek kapasiteye gelir, düzenleyebileceğine de gönülden inanıyorum. Ancak söylediğim gibi olimpiyat öncesi başka uluslararası organizasyonlar düzenlemek gerekiyor. Erzurum'a bu konuda sonuna kadar destek oluruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz