KARAMAN HABERLERİ

Ülkü Ocaklarından Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Uygulamalara Tepki

IHA
06.07.2015 - 09:21Son Güncelleme :

KARAMAN ÜLKÜ OCAKLARININ DÜZENLEDİĞİ PROTESTOYA KATILAN KALABALIK, YAPILAN BASIN AÇIKLAMASININ ARDINDAN DOĞU TÜRKİSTAN'DAKİ MÜSLÜMANLARIN BİR AN ÖNCE ÇİN ZULMÜNDEN KURTULMASI İÇİN DUA ETTİ.

IHA

Karaman’da, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Müslümanlara yönelik yapılan uygulamalar yapılan yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto edildi.
Aktekke Kent Meydanı’nda toplanan Ülkü Ocakları Karaman İl Başkanlığı üyeleri, Cumhuriyet Parkı’na kadar ellerindeki döviz ve pankartlarla Çin yönetimi aleyhine slogan atarak yürüdü. Ülkü Ocakları Karaman İl Başkanı Latif Pulcu, burada yaptığı konuşmada, “Özlerindeki haçlı ruhunu bu zulme karşı sessiz kalarak ortaya koyuyor” dedi.
Pulcu, “Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzun yıllardan beri Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesi veriyor. Bu mücadelenin bir tarafında asimilasyon politikalarına karşı kendi vatanlarında milli kimliklerini ve dini değerlerini muhafaza etmeye çalışan soydaşlarımız, diğer tarafta Doğu Türkistan’ı demografik yapısını değiştirmek için her türlü vahşeti, reva gören zalim Çin bulunuyor" diye konuştu.
Modern dünyanın gözleri önünde Uygur Türklerine sistematik olarak işkence edildiğini kaydeden Pulcu, “Söz konusu Doğu Türkistan olduğunda İnsan Hakları Beyannameleri her hangi bir hüküm teşkil etmiyor. Özellikle Ramazan ayında Uygur Türklerinin değerleri hedef alınmakta sözde demokrasi havarileri özlerindeki haçlı ruhunu bu zulme karşı sessiz kalarak ortaya koyuyor" ifadelerini kullandı.
Son ülkücü nefesini vermediği sürüce Doğu Türkistan sevdasından vazgeçmeyeceklerini vurgulayan Pulcu, Doğu Türkistan’da zulme maruz kalan Müslümanların çektiği acıları yüreklerinde hissedeceklerini ifade etti.
Kalabalık yapılan basın açıklamasının ardından Doğu Türkistan’daki Müslümanların bir an önce Çin zulmünden kurtulması için dua etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Ülkü Ocaklarından Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Uygulamalara Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ülkü Ocaklarından Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Uygulamalara Tepki haberi güncellenecektir.

KARAMAN İLÇELERİ
KARAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
17 Ekim 2017, Salı
 • İmsak
  05:15
 • Guneş
  06:50
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:51
 • Akşam
  18:16
 • Yatsı
  19:40
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı