ANTALYA HABERLERİ

Ülkü Ocakları’ndan ‘Vatanına Sahip Çık’ Mitingi

IHA
28.02.2015 - 19:03Son Güncelleme :

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE EGE ÜNİVERSİTESİ’NDE MEYDANA GELEN ÖĞRENCİ KAVGASINDA BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLEN FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU VE MERSİN’İN TARSUS İLÇESİNDE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ ÖZGECAN ASLAN’IN ÖLDÜRÜLMESİ NEDENİYLE MANAVGAT ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI TARAFINDAN ‘VATANINA SAHİP ÇIK’ MİTİNGİ DÜZENLENDİ.

IHA

Geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi’nde meydana gelen öğrenci kavgasında bıçaklanarak öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesi nedeniyle Manavgat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından ‘Vatanına Sahip Çık’ mitingi düzenlendi. Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge katılanlar Çakıroğlu ve Aslan’ın öldürülmesini protesto ederek, olaylarda ihmali bulunan ve sorumlu olanların cezalandırılmasını istediler.
Son günlerde yaşanan günleri ‘karanlık günler’ olarak değerlendiren Manavgat Ülkü Ocakları Başkanı Selman Öztürk, Özgecan Aslan ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu için toplandıklarını belirterek, “Bu gün burada toplanmamızın amacı ülkemizin içinde bulunduğu karanlık sürece bir serzeniş, bir tepki göstermek içindir” dedi.
Toplumun algı operasyonları ile köhneleştirildiğini, yüz kızartıcı suçlar olan taciz ve tecavüzün arttığını iddia eden Manavgat Ülkü Ocakları Başkanı Selman Öztürk, “Kadına şiddet artmış, kadın ikinci sınıf vatandaş haline getirilmiştir. Toplumun manevi değerlerini linç edişinizden dolayı insanlarımız bunalıma sevk edilmişlerdir. Hani dediklerinize göre; ülkemizin refah düzeyi artmış, insanlar maddi ve manevi değerlerin yükselişe geçmesi dolayısıyla birbirleriyle iyi geçiniyorlar. Toplumumuz güllük gülistanlık bir şekilde yaşıyordu. Fakat gerçekte bu hal böyle değil; aksine, toplum manevi değerlerinden sapmış, uyuşturucu bu zihniyetin neticesinde ilkokula kadar ve köylere kadar girmiştir. Adamlık, kadına el kaldırma, uyuşturucu kullanma, sövme ve her türlü ahlaksızlık kabul edilmeye başlamıştır. Son kurban Özgecan Aslan bu konuda tarihe acı bir örnek olarak not düşürülmüştür” dedi.
Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ‘Vatanına Sahip Çık’ mitingine, 07 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Aday Adayları Adem Uslu ve Tarkan Akıllı, MHP Manavgat İlçe Teşkilatı İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Ülkü Ocakları’ndan ‘Vatanına Sahip Çık’ Mitingi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 19 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ülkü Ocakları’ndan ‘Vatanına Sahip Çık’ Mitingi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı