MALATYA HABERLERİ

Ülkü Ocakları’ndan Çin Zulmüne Protesto

IHA
05.07.2015 - 18:06 Son Güncelleme :
IHA

Ülkü Ocakları Malatya Şubesi Çin Yönetimi tarafından Doğu Türkistan’daki Müslüman Uygur Türklerine yapılan zulmü kınamak amacıyla Malatya Ülkü Ocakları Binası önünde toplandı.
Bayraklar ve sloganlar eşliğinde toplanan gurup adına açıklama yapan Malatya Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Fevzi Şahin Çin Yönetiminin katliam yaptığını belirterek, “Müslüman Türk soydaşlarımız olan Uygur Türklerinin yaşadığı Doğu Türkistan, sistemli bir yok edilme süreci ile karşı karşıyadır. Kızıl Komünist Çin esaretinde bulunan Ata Vatanımız Doğu Türkistan’da bulunan Uygur Türkleri oruç tuttukları, namaz kıldıkları için işkencelere ve ne yazık ki ölüme maruz bırakmaktadır. Katil Çin bu gözü dönmüşlüğü ile tarihten bu yana Türklere karşı beslediği kini kusmaktadır. Çin bu terörist tavrı ile affedilmeyecek bir insanlık suçunu icra etmeye devam etmektedir. İkiyüzlü dünya kamuoyu bu vahşete gözlerini ve kulaklarını kapatmıştır. Her fırsatta insan haklarını bahane eden, bunun için savaşlar başlatan Avrupalı devletler ve süper güçler nedense insanlığın yok edildiği ve en ağır işkence tekniklerinin kullanıldığı Doğu Türkistan söz konusu olunca ölüm uykusuna bürünmüştür, Türkiye de ise yöneticilerin bu olaya sesiz kalması tarih huzurunda tarihe bir kara not olarak düşmüştür. Söz konusu Kobani olunca, Irak olunca ya da herhangi bir yer olunca gözyaşları akıtanlar Uygur Türkleri için gözlerine neden perde indiriyor, ortalıkta görünmüyor?“ ifadelerini kullandı.
Herkesi bu konuya duyarlı olmaya davet ettiklerini belirten Şahin, “Burada tüm insanlığa sesleniyoruz, orada bir zulüm var buna sessiz kalmak insan hakları adına yaptığınız her savunmaya gölge düşürecektir. Tüm dünya devletleri bu olaya karşı tepkisini göstermelidir. Bu vahşete dur demelidir. Buradan Türk Kamuoyuna sesleniyoruz; Çin devleti gibi ucuz ve kalitesiz olan Çin mallarını da protesto edelim ve bulunduğumuz her ortamda Katil Çin’e tepkimizi gösterelim” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Ülkü Ocakları’ndan Çin Zulmüne Protesto hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ülkü Ocakları’ndan Çin Zulmüne Protesto haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı