KİLİS HABERLERİ

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Kiliste

IHA
07.07.2015 - 10:09Son Güncelleme : 07.07.2015 - 10:10
IHA

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Kilis’i ziyaret etti.
Genel Başkanı Olcay Kılavuz, ilk önce Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kilis Şube Başkanı İbrahim Halil Yılmaz’ı ziyaret ederek bir İstişare toplantısı gerçekleştirdi.
Toplantı sonrası Irak ve Suriye’den gelen göçmen Türkmenler’in yoğunlukta yaşadığı illeri kapsayacak olan yardım dağıtımının ilk durağı Kilis’te, Genel Başkanı Olcay Kılavuz, büyük Türk Milleti’nin emaneti olarak gördüğü yardımlardan bir tek tane pirinç, tek kuruş israf olmasın, ziyan olmasın diye gayet hassas davrandıklarını ifade ederek, “Böylece bir yandan emanete riayet ederek Efendimiz(s.a.v)’in sünnetini yerine getirmenin diğer taraftan bu yardımlar vesilesiyle sizlerle beraber olmanın hazzını yaşıyoruz” dedi.
Yardımlardan ziyade beraber olmanın daha önemli olduğunu vurgulaya Genel Başkan Kılavuz, “Kerkük ile Sivas’ın türküleri bir, Telafer ile Antep’in sofrası aynı, Halep ile Urfa aynı hikayelerin şehirleri, Türkmen Dağı ile Gavur Dağı bir coğrafyanın evlatlarıdır. Zira hepsini vatanlaştıran aynı milletin kanı, aynı milletin evlatlarıdır. Bunun için Suriye’de ve Irak’ta sizlerin yaşadığı sıkıntılar bizlerin yüreklerini yakmakta, feryatlar gözlerimizi yaşatmaktadır. Bugün dertleriniz ile yatıp sizlerin dertleriniz ile kalkmamızın en büyük sebebi bu birlik şuurudur. Böyle bir şuurun yanında yardım miktarı ne olursa olsun elbet ufak kalacaktır. Belki yaranıza bir nebze olsun derman olacak, acınızı bir an olsun hafifletecek bu yardımların asıl önemi bizlerin bir araya gelmesine vesile olmasıdır” dedi.
Ülkü Ocakları’nın soydaşlara yönelik yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, daha önce Türkmeneli’ne gönderilen yardımlar ve Türkiye’deki soydaşlara yönelik çalışmalardan bahsetti.
Genel Kılavuz, ““Ankara, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye, Mersin başta olmak üzere göçmen soydaşlarımızın kalabalık olduğu illerde dağıtılmak üzere hazırlatılan 12 bin gıda kolisi ve 6 bin çocuk bezinin bir kısmının dağıtımını yapıyoruz. Kilis yardımlarımızın ilk durağı oldu. Gülmeyi unutan çocukların yüzlerinde bir tebessüm oluşturmak, sahipsizlik duygusuna kapılmış soydaşımıza Ülkü Ocakları oldukça hiçbir zaman yalnız değilsiniz mesajını iletmek için buradayız. Ramazan Ayı’nın bereketinin soydaşlarımızın da sofrasına yansımasına ve bu hayırlı günlerde biraz olsun sevinmelerine vesile olmayı rütbelerin en üstü, mutlulukların en büyüğü saydığımız için sizlerleyiz” dedi.
Kılavuz, Türk Dünyası’nın her tarafında zulüm hakim olduğunu belirterek, “Dostta düşmanda çok iyi bilmelidir, Türkmeneli bizim sevdamızdır. Bu yolda ölmek bizler için şereftir. Ülkü Ocakları oldukça soydaşlarımız hiçbir zaman yalnız değildir. Başta bugün çok zor şartlar altında adeta can çekişen Ortadoğu’daki Türkmen kardeşlerimiz ve Doğu Türkistan’daki Uygur Türkleri olmak üzere tüm soydaşlarımıza ola desteğimizin aralıksız ve artarak devam edeceğini tekrar belirtmek isterim. Son olarak desteklerini ve dualarını bir an bizden esirgemeyen Türk Milleti’ne ve bu yüce milletin geleceğinin teminatı olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in hepsi birbirinden değerli mensuplarına sizler aracılığıyla tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Kiliste hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Kiliste haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
  KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  02 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:17
  • Guneş
   05:56
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:20
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı