Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ülkeyi bölme çabası!

ÇOK kritik bir dönem yaşıyoruz. Korkumuz, dünyayı saran ekonomik kriz değil... Bu tür krizler, ülkeleri sarsıp yıpratsa da atlatılır. Bizim derdimiz ülkemizi kaybetmemek!

"Koca Türkiye kaybolur mu?" demeyin. İçte ve dışta öyle hainler, öyle alçaklar var ki, Türkiye’yi parçalamak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Bunlar para yollayıp, Türkiye’de gazete çıkarttırıyorlar. Birtakım işbirlikçilere bol maaşlar verip Türkiye ve Türk ordusu aleyhinde yazılar yazdırarak, halkın kafasını bulandırmak, umutlarını yok etmek istiyorlar.

* * *

Bu arada her kafadan bir ses çıkıyor. Bilen de konuşuyor, bilmeyen de...

Herkes strateji uzmanı kesildi. Askerliğin "A"sından anlamayan ahmaklar, generallere ders vermeye kalkışıyor.

Durum açık seçik belli... Yıllardır birileri (dahili ve harici hainler) vahşi terörü destekliyor, insanlarımızı birbirine düşürmeye, ülkemizi bölmeye çalışıyor.

Türkiye’de düzeni yıkmak için dağlara kaçıp PKK örgütüne katılanlar birer maşadan, kukladan, piyondan ibaret zavallılardır!

İpler dış güçlerin elinde. Onların içerideki destekçileri, bir bölünme halinde çıkacak sonuçtan kemik kapmayı uman zavallı yaratıklar!.

Bunlar, büyük bir planın parçası olduklarının farkında değil... Bazıları, dış destekle çıkarılan bir kısım işbirlikçi gazetelerde tetikçilik yapıyor, bu arada karanlık güçler tarafından kandırılan gencecik insanlar, ellerine silah verilip dağlara çıkarılıyor...

Sonuçta geride, birçok gözü yaşlı aile kalıyor.

* * *

İpleri dıştaki güçlerin elinde olan bazı gazetelere, bilinmeyen bir merkezden haberler gönderiliyor, bilgiler yollanıyor, bunların yayımlanması emrediliyor.

Propaganda broşürlerine benzeyen bu gazetelerden bazısı solcu, bazısı liberal, bazısı da dinci görünümünde... Fakat hepsinin hedefinde asker var. Ortak amaçları Türk Silahlı Kuvvetleri’ni yıpratmak, halkın gözünde küçük düşürmek, gittikçe zayıflatarak etkisiz hale getirmek! (Hava Kuvvetleri Komutanı gibi golfçü paşalar da onların işini kolaylaştırıyor.)

Bunlar, Türkiye’de birçok kurumu ele geçirdiler. Yüksek mahkemeler hariç, yargı mekanizmasının da önemli ölçüde onların etkisinde olduğu görülüyor. Ele geçiremedikleri tek sağlam kurum: Türk Silahlı Kuvvetleri... Bu yüzden artık ordu, propaganda broşürlerinin ortak hedefi haline geldi. Orduyu da ele geçirirlerse zaten Türkiye Cumhuriyeti bitecek. O zaman ne oluruz, bilemiyoruz! Tehlike öylesine büyük!

* * *

Bizim içinde bulunduğumuz endişeleri, 9. Cumhurbaşkanı Demirel de duyuyor, üzülüyor ve tepki gösteriyor. Diyor ki:

"Bize de geçmişte asker bu işi yapamıyor diye çok gelip söylediler. Hepsini susturduk. Terörle mücadeleyi Türkiye’de askerden başka yapacak yok. Onların moralini bozmak (düşmanlar hariç) kimseye yaramaz. Bugün Türkiye’nin yaşadığı terör sorunu basit bir terör konusu değildir. Bu, ülkeyi bölme çabasıdır. Devlet görevini yapamıyor anlayışı yaygınlaşırsa vatandaş Balıkesir olaylarındaki gibi, kendi işini kendi görmeye çalışır. Asıl tehlike budur.

Vallahi bu yaşımda ağlayabilsem ağlayacağım. Şehitlerimiz için gözyaşlarımı kalbime akıtıyorum. Bu ayrı... Ama öte yandan, bu vatan için öleceksek de öleceğiz!"
X