« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ülker'le güldük

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimizden <ı>Fenerbahçe ve <ı>Efes Pilsen'in yenilgileri ile üzülürken, <ı>Ülkerspor'un galibiyeti ile yüzümüz güldü.

<ı>Tek galibiyet

Basketbolda Avrupa Ligi İkinci Turu'na iyi bir başlangıç yapamadık. Yüzümüz bir tek Ülker'in İspanyol devi Real Madrid karşısında aldığı galibiyetle gülerken, Efes Pilsen ve Fenerbahçe'nin deplasmanda aldığı yenilgilerle kahrolduk.

<ı>Hakem hataları

İtalyan Varese'ye 67-57 yenilen Efes Pilsen'in antrenörü Aydın Örs, hakemlerin hatalı yönetiminin yenilgide büyük payı olduğunu söyledi. Örs takımının bu maçta çok düşük yüzde ile oynadığını da belirtti. Fenerbahçe çalıştırıcısı Halil Üner ise takımının İspanyol Manresa'ya 71-62 yenilmesinin ardından, ‘‘Oyuna iyi başladık ama sonunu getiremedik’’ dedi.

<ı>Bir devi yendik

İki temsilcimizin aldığı bu yenilgilerin tek tesellisi Ülkerspor'un İspanyol devi Real Madrid karşısında aldığı galibiyet oldu. Antrenör Çetin Yılmaz, birinci turdaki kötü gidişatın, ikinci turda tekrarlanmayacağını belirterek, hedeflerinin her zamanki gibi final four olduğunu söyledi. Yılmaz, ‘‘Önümüzde zorlu maçlar var. Onları da kazanmak istiyoruz’’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler