« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ülker'e tat geldi: 79-59

İlk beşinde değişiklik yaparak maça başlayan turuncu yeşilliler, savunmasında etkili oldu. Serkan ve Stombergas’ın sayılarıyla sonuca gitti. İlk yarıyı da 41-30 önde kapadı.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
AVRUPA Kupası’nda iddiasız hale gelen Ülker, sahasında antrenör Ahmet Çakır’ın takımın başına geçtiği günden beri yenilmeyen Darüşşafaka’yı 20 sayılık bir farkla yenerek moral buldu.

Basketbol adına sahada zevksiz bir karşılaşma seyrettik. İki taraf da isteksiz bir şekilde oynayarak karşılaşmayı seyredenleri bunalttı diyebilirim.

İlk periyotta biraz çekişme vardı. Gününde olmayan Whorton’suz bir Darüşşafaka karşısında Ülker, Praskevicius, Tutku Açık veStombergas’la karşılık vererek periyodu 18-17 önde bitirdi. İkinci periyotta tel tel dökülen yeşil siyahlılar faul atışlarından dahi yararlanamadı. Ülker ise maçı aynı tempoda oynayarak ikinci periyodu da 23-13 önde kapattı. Devre de 41-30 Ülker’in oldu.

Yenilgileri unutmalı

3. periyotta Ülker’de Serkan devreye girdi. Maçın ilk bölümlerinde isabetsiz atışlar yapan bu oyuncu bu çeyrekte isabetli olunca Ülker bu periyotu da 17-14 önde kapamayı başardı.

Son poriyotta Ülker’in üstünlüğüyle devam etti ve final periyodunu 21-15 alan turuncu yeşilliler, maçı da 79-59 kazandı.

Bu karşılaşmada Darüşşafaka belki de son haftaların en kötü basketbolunu ortaya koydu. Oyun kurucu Cüneyt’in kötü oyunu Rice’nin inanılmaz isabetsiz atışları yeşil siyahlılarda hayal kırıklığı yarattı.

Darüşşafaka’da bir oyuncu ayaktaydı. O da Jones’tu. 14 sayı 9 ribaund alan ABD’linin çabaları Ülker karşısında Darüşşafaka’yı galibiyete götürmeye yetmedi.

Ülker’e baktığımızda Avrupa kupalarındaki yenilgiler oyuncuları çok etkilemiş. Bir an önce bu yenilgileri unutup lige moralli dönmeleri gerekiyor. Artık onların hedefi Türkiye Kupası, Türkiye Play Off Şampiyonluğu olması gerekiyor. Kadroları da bunu başaracak güçte.

l SALON: Ayhan Şahenk

l
HAKEMLER: Vedat Borulday (**), Serhat Büker (**), Tunçtan Durmuşcan (**)

l
DARÜŞŞAFAKA: Cüneyt (*) 5, Rice (*) 3, Tufan (*) 6, Jones (**) 14, Whorton (**) 12, Erdem (**) 9, Cevher (*) 4, Soner (*) 3, Polat (*) 1, Caner (*) 2

l
ÜLKER: Tutku (**) 8, Serkan (****) 22, Stombergas (***) 13, Praskevicius (***) 8, Zukauskas (**) 7, Kerem Gönlüm (**) 3, Vuskevitcs (**) 8, Kerem Tunçeri (**) 5, Fatih (**) 2, Ersan (**) 3, Oğuz (*)

l
1. PERİYOT: 17-18 l DEVRE: 41-30 (Ülker) 3. PERİYOT: 44-58

l 5 FAULLE ÇIKAN: 33.10 Praskevicius

Bunları da Beğenebilirsiniz