« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ülker yıkıldı: 83-67

Turuncu yeşilliler, İsrail'deki maçta olduğu gibi ilk devre iyi bir oyun ortaya koydu. Ancak üçüncü çeyrekte Maccabi'nin yaptığı sert savunma ve 21-4'lük skor, maçın kopma noktası oldu.

Doğan Hakyemez
SON GÜNCELLEME
ÜLKERSPOR, Maccabi'ye 81-67 yenilerek gruptan çıkma şansını mucizelere bıraktı... İsrail'deki maçta olduğu gibi turuncu yeşilliler ilk iki periyot iyi bir oyun ortaya koydu. Hücumda Serkan'ın sürüklediği Ülkerspor, birinci çeyreği 26-24 önde geçerken, Serkan 3'te 3 üçlük ve 1'de 1 ikilik yüzdesiyle takımının skor yükünü taşıdı. Kerem Tunçeri'nin 5 sayısı da bu periyot için önemliydi. İlk çeyrekte Maccabi'de Barstein 10 sayı atarken, Jasikevicius sadece faullerden 3 sayı kaydedebildi.İkinci periyotta Serkan atmaya devam ederken, Maccabi'de Tomas, Vujcic, Parker ve Baston'un devreye girmesiyle ikinci çeyrek 19-18 Maccabi'nin oldu. Buna karşın devre 44-43 Ülker lehine sonuçlandı. Üçüncü periyoda çok sert savunma ile başlayan Maccabi'de, Jasikevicius'un asistlerine, Baston, Vujcic, Parker ile Thomas'ın sayıları eklenince 21-4'lük bir periyot yaşandı ve maç koptu.

Üçüncü periyotta koptu

Son çeyrekte Maccabi farkı bir ara 23 sayıya kadar çıkardı. Yaptıkları sert savunma karşısında Ülker adeta potayı göremedi. Bu periyot 19-19 geçildi ama üçüncü çeyrekteki farkın rahatlığıyla Maccabi karşılaşmayı 83-67 kazanarak grup liderliğini neredeyse garantiledi. Maçta beni en çok şaşırtan olay Maccabi'nin yıldızı Jasikevicius'un gerek arkadaşlarına, gerek Ülkerspor oyuncularına ve benchine, gerekse de hakemlere sinirli tavırlar içinde olmasıydı. Bu davranışlar Jasikevicus'a hiç yakışmadı.Ülkerspor'a baktığımızda ise sezon başından beri ilk iki periyodu mükemmel oynayan turuncu yeşilliler, üçüncü ve dördüncü çeyreklerde oyundan düşüyorlar. Bundan sonraki maçlarda iddialı olmak istiyorlarsa bunun çaresini acil bulmaları gerekir.

l SALON: Abdi İpekçi

l
HAKEMLER: Juan Carlos Mitjana (İspanya) (**), Carl Jundebrand (Finlandiya) (**), Ilija Belosevic (Sırbistan Karadağ) (**)

ÜLKERSPOR: Kerem Tunçeri (*) 6, Serkan (**) 21, Stombergas (*) 4, Kerem Gönlüm (**) 2, Zukauskas (**) 8, Vukcevic (*) 5, Praskevicius (*) 5, Tutku (**) 11, Ersan (*) 3, Fatih (*) 2 MACCABİ TEL AVİV: Parker (***) 12, Jasikevicius (**) 10, Barstein (**) 12, Baston (****) 17, Vujcic (***) 13, Thomas (***) 13, Sharp (**) 6, Green (*), Dotan (*), Kommatos (*), Shelef (*) l 1. PERİYOT: 26-24

İLK YARI: 44-43 l
3. PERİYOT: 48-64

Bunları da Beğenebilirsiniz