« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ülker uyandı

Avrupa’daki tur umudunu son maça bırakan turuncu yeşilliler, Serkan ve Tutku’nun etkili oyunlarıyla ligdeki 13. galibiyetini elde etti. Galatasaray’da 22 sayıyla maçın skoreri olan Boddicker’in çabası yenilgiyi önlemeye yetmedi.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
ÜLKERSPOR, son zamanlarda sıkıntılı günler geçiriyor. Avrupa kupalarında şansını zorlayan turuncu yeşilliler, ligde dün karşılaştığı Galatasaray önünde bayağı zorlandı ancak salondan 70-57 galip ayrılmasını bildi. Mücadelede Galatasaray Koçu Halil Üner, galibiyet için elinden gelen her şeyi yapıp, taktiğini de Burak’ın üzerine kurdu. Burak’ı tutan Zukauskas ve Fatih’in dış pozisyonlarda bu oyuncuya yakın savunma yapamayacağını düşünerek Burak’ın 3’lük atışlarından faydalanmak istedi. Maçın genelinde Halil Üner’in istediği şeyler oldu. Ancak Burak bomboş durumda bulduğu 11, 3’lük atıştan sadece birinde isabet sağlayınca Galatasaray kaderine razı oldu.

Bu arada son periyotta bir iki hakem kararı da sarı kırmızılıların direncini kırdı diyebiliriz.

Maça gelince.. İlk periyotta Johnson’un sayılarıyla öne fırlayan Galatasaray, daha sonra rakibinin savunmasına takıldı ve 15-11 geriye düştü. İkinci çeyrekte aynı şekilde oyuna asılan Galatasaraylılar, Jacobson’la isabetli atışlar bulurken, Ülker’in Stombergas ve Serkan’la karşılık vermesine rağmen bu periyodu 17-15 önde geçmeyi başardılar.

Üçüncü periyot müthiş bir çekişme içinde geçti. Maçın başından beri oyunu geride götüren Galatasaray, bu periyotta 5 sayı birden öne fırladı. Bunda Boddicker, Jacobson ve Johnson’un yüzdeli atışları ile yaptıkları tam saha baskının da etkili olduğunu söyleyebilirim.

11’de 1 isabet

Üçüncü periyodu da 14-13 önde geçen sarı kırmızılılar, son periyotta Ülker’in sert savunması karşısında adeta aciz kaldılar. Turuncu yeşillilerde Praskevicis’un isabetli atışları, Tutku’un hem savunmada hem hücumdaki etkili oyunu yanı sıra Glover’ın da smaçları eklenince 27-15’lik bir skor ortaya çıktı. Ve maç da 70-57 Ülker’in oldu.

Bu maçta iki önemli nokta dikkat çekti. Biri, Burak’ın 11’de 1 gibi üçlük yüzdesinin takımının yenilgisinde rol oynaması. Diğeri ise, Ülkerspor’un savunmadaki başarısını hücuma yansıtamamanın sıkıntısının bu maçta da turuncu yeşillileri zorlaması.. Bir sözüm de genç hakemlere.. Oyunun kritik anlarında verdikleri kararlara biraz daha dikkat etmeleri gerekir.

HAKEMLER: Ozan Çakar (**), Zafer Yılmaz (**), Erşen Kartal (**)

ÜLKERSPOR: Kerem Tunçeri (**) 2, Serkan (***) 14, Glover (**) 9, Kerem Gönlüm (*) 4, Fatih (*) 2, Tutku (***) 13, Praskevicius (***) 11, Zukauskas (*) 1, Stombergas (**) 11, Ersan (*) 3

G.SARAY: Johnson (**) 12, Jacobson (*) 8, Cihad (**) 3, Boddicker (***) 22, Burak (**) 9, Little (*), Gökhan (*), Umut (*) 3

1.PERİYOT: 15-11, Devre: 30-28,

3.PERİYOT: 43-42

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz