« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ülker nefes aldı

Coach Ergin Ataman, grupta hedeflerinin ikincilik olduğunu ancak bunu 1 galibiyetle kaçırdıklarını belirtirken, ‘Şimdi kura çekimini bekliyoruz. Hedefimiz Final Four. Bunu başaracak güce sahibiz’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Maç zor geçti

Basketbolda ULEB Erkekler Avrupa Ligi C Grubu’ndaki 14. ve son maçında İspanya’nın TAU Ceramica Vitoria takımını 86-73 yenerek bir üst tura çıkan Ülkerspor’da, antrenör Ergin Ataman, karşılaşmada iyi mücadele ettiklerini ve kazanmaları gereken bir maçta gereğini yapıp salondan galibiyetle ayrıldıklarını söyledi. Ataman, karşılaşmanın çok zor geçtiğini, ancak galibiyeti hakeden tarafın kendilerinin olduğunu vurguladı.

Problem yaşadık

Ataman,
‘İyi mücadele ettik ve kazanmamız gereken bir maçta gereğini yaptık. İstanbul’da Treviso’ya yenilerek önemli bir avantajı yitirmiştik. Asıl hedefimiz grubu 2.sırada tamamlamaktı. Ancak bunu 1 galibiyet farkla kaçırdık. Uzun oyuncularımızın faul problemi yaşamalarına rağmen galibiyete ulaşmayı bildik. Şimdi gelecek hafta yapılacak olan kura çekimini bekliyoruz. Hedefimiz Final Four. Bunu başaracak güçteyiz’ dedi.

Teşekkürler

Menajer Hakan Artış da yaptığı açıklamada, zorlu geçen karşılaşmayı taraftarlarıyla birlikte kazandıklarını söyledi. Artış, hava muhalefetine karşın Abdi İpekçi Spor Salonu’nu doldurup takıma destek veren taraftarlara teşekkür ederek, ‘Ülkerspor taraftarı, soğuk hava ve kar fırtınasına rağmen TAU Ceramica Vitoria ile oynanan önemli kader maçımızda bizleri yalnız bırakmadılar. Tur atlamamızda önemli katkı yaptılar’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler