Ülker: Cumhuriyet sayesinde büyüdük

Hürriyet Haber
22.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

İslami sermaye tartışmalarıyla adı sık sık gündeme gelen Ülker Grubu, 55'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle, ilk kez bütün yönetim kurulunun katıldığı bir basın toplantısıyla gövde gösterisi yaptı. Ülker Grubu yöneticileri, basın toplantısında özellikle Cumhuriyet'le birlikte büyüdüklerini vurgulamaya özen gösterdi,

Ülker'in Holiday Inn Plaza'da düzenlediği toplantıda konuşan Ülker Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özokur, ‘‘Cumhuriyetimizin 75'inci yılında Ülker Grubu'da mutlu bir rastlantıyla bu yıl kuruluşunun 55. yılını kutluyor’’ dedi.

Ülker'in Cumhuriyet'in içinde büyümüş bir şirket olduğunu belirten Özokur,‘‘ 55 yıl boyunca Cumhuriyetin nimetlerinden yararlandık ve vatanımıza hizmet ettik’’ diye konuştu.

Özokur sözlerine şöyle devam etti: ‘‘Kurucumuz Sabri Ülker tarafından 1944 yılında 3 işçi ve 200 kg'lık petibör üretimi ile faaliyete başlayan Ülker, bugün 77 ülkede satışı yapılan bir dev durumunda. Ciromuz toplam 1 milyar dolar, ihracatımız ise 150 milyon dolar. 55 yıl önce 3 kişiyle faaliyete başlayan Ülker Grubu'nda bugün çalışan personel sayısı 14 bin 740 kişi. Üretim kapasitesi ise 73 tondan 260 bin tona yükseldi.’’

FABRİKALARI AÇIYORUZ

Ülker Grubu Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Yener Sonuşen'de yaptığı konuşmada, Ülker'in Türkiye'de ilk hatırlanan markalar arasında 6'ıncı sırada olduğunu belirtti.

Sonuşen şöyle konuştu: ‘‘Ülker'in 55. kuruluş yıldönümünü kutlamak için çeşitli etkinlikler düzenlemeyi planladık. İlki kapalı kutu gibi görünen Ülker fabrikalarını medya mensuplarına gezdireceğiz. Batman'da Ülker'in inşa ettiği ilkokulu açacağız. Sağlık taraması projemiz çerçevesinde, 11 bin 200 öğrenciye sağlık taraması yaptıracağız. Gebze'deki çikolata ve bisküvi fabrikamız ile Avrupa'da kendi alanındaki en büyük tesislerden biri olan Manisa'daki Polinans fabrikalarımızın yeni tesislerinin resmi açılışlarını yapacağız.’’Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı