« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz"

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Şerefhan, "Atletizm ve yüzme branşlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizi ümit ediyorum" dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Şerefhan, Mersin'de 20-30 Haziran tarihlerinde yapılacak 17. Akdeniz Oyunları ile ilgili yaptığı değerlendirmede, oyunlarda atletizm ve yüzme branşlarında mücadele edeceklerini belirterek,"Bu iki branşta sporcularımızın en iyi dereceleri yapacaklarından eminim" diye konuştu.

Hazırlıkların yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Şerefhan, şunları söyledi:

"Her iki branşta da çok verimli kamplar yapıldı. Kamplarda alınan dereceler çok iyi. Atletizm ve yüzme üzerinde çok önemle durduğumuz 15 branşımızdan ikisi. Bu sene yaptığımız dört yıllık planlama kapsamında, Akdeniz Oyunları bu branşlarımızın gelişimi için bir başlangıç olacaktır."

Atletizmde tekerlekli sandalye koşularının yanı sıra atma ve atlamalara da büyük önem vermeleri gerektiğinin altını çizen Şerefhan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Madalya konusunda şimdiden bir tahminde bulunmak pek doğru olmaz. Sporcunun yarışma günündeki moral ve motivasyonu da derece yapılabilmesi açısından çok önemli. Ümidimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmektir."

Milli Takım kadrosu

Akdeniz Oyunları'nda Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'nda Türkiye'yi temsil edecek sporcular ve antrenörleri şöyle:
Yüzme: Osman Çullu (erkek takımı antrenörü), Saliha Cenay Altaylı (bayan takımı antrenörü), Alper Ceylantepe, Uğur Koçak, Şebnem Güre, Özlem Kaya
Atletizm: Ömer Cantay, Birol Kamar

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz