« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz"

Caddebostan Sahili’nde 1-2 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 3x3 Dünya Turu’nun İstanbul ayağına katılacak olan iki İstanbul takımı Abdi İpekçi Spor Salonu’nda antrenman yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antrenör Ozan Havuzlu yönetiminde bir çalışma gerçekleştiren İstanbul West ve İstanbul East takımlarının idmanı yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. 3x3 Dünya Turu’nun İstanbul ayağında ülkemizi temsil edecek oyuncular bir dizi açıklamalarda bulundu.

Ömer Özbil (İstanbul West): 3x3 Dünya Turu’ndaki en büyük hedefim Türkiye’yi en iyi biçimde temsil edip Miami’deki finallere katılabilmek. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Turnuvayı internet üzerinden öğrendik. Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki elemelerde birinci olarak 3x3 Dünya Turu’nun İstanbul ayağına katılmaya hak kazandık. Tek hedefimiz dereceye girmek. Ben sokak basketbolu konusunda yeni sayılırım. Daha çok parkede oynadım. Sokak basketbolunda ilk topun kullanımı daha rahat, parkede bir sisteme bağlı oynamak zorundasın.

Erdi Erdier (İstanbul West): Turnuva ülkemizi temsil etmemiz açısından büyük bir fırsat. Zamanında hepimiz 5’e 5 basketbol oynadık, kimimiz bıraktı kimimiz devam ediyor. O nedenle çoğumuzun sokak basketbolu deneyi pek yok. Geçen haftaki turnuvada birinci olduk. Geçmiş yıllarda da birçok turnuvaya katıldık. Hepsinde de en az yarı final oynadık. Burada da hedef olarak ilk ikiye girmek istiyoruz.

Yiğit Demir (İstanbul West): Organizasyon gerçekten çok büyük… Biz bunun farkına daha yeni vardık. Gelecek takımları bilmiyoruz ama biz elimizden geleni yapacağız. 3x3 sokak basketbolunda Avrupa basketbolunun kendi sertliğini görüyoruz. Burada da ona şahit olacağız. Geçen yıl adidas’ın düzenlediği turnuvaya katıldık ve finalde kaybettik. Daha önce de 1. Lig’de Büyük Kolej’de forma giydim, altyapım ise Türk Telekom…

Kaan Salman (İstanbul West): Son zamanlarda ülkemizde sokak basketbolu organizasyonları çok gelişti. Arkadaşlarımla birlikte bayramın son günü Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki turnuvaya katıldık. Güzel bir organizasyondu, büyük keyif aldık. Orada şampiyon olarak ülkemizi temsil etmeye hak kazandık. Caddebostan’da da elimizden geleni yapıp Miami’deki finallere katılmak istiyoruz. Ben sokak basketbolunun daha da büyüyeceğini düşünüyorum. Bu şekilde de basketbol çok daha geniş kitlelere yayılacaktır.

Ercan Sırtaş (İstanbul East): 1994-1995’ten bu yana adidas ve Nike’ın düzenlediği turnuvalara katılıyorum. 3x3 Dünya Turu’nun İstanbul ayağına da Türkiye adına katıldığımız için çok mutluyuz. Elimizden gelenin en iyisini yapıp ülkemiz için bir başarı yakalamayı umuyoruz. Kendi deneyimlerimi dayanarak sokak basketbolunun daha da büyüyeceğini düşünüyorum.

Ahmet Güney (İstanbul East): Daha önce de çok turnuvalara katıldım. Eski basketbolcuyum, zamanında İTÜ’de forma giydim. Artık kendimi sokakta deniyorum kendimi çünkü basketbol benim için büyük bir tutku… 3x3 organizasyonu çok büyük ve güzel… Diğer sokak basketbolu turnuvalarından daha iyi bir organizasyon… Türkiye basketbolda çok iyi, küçümsenecek bir ülke değiliz. Sokak basketbolunda da kıran kırana oynayan gençler var.


Bunları da Beğenebilirsiniz