« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ülkemiz tavizsiz hareket ediyor

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, doping konusunda tavizsiz davrandıklarını ve şüphesinin bile hemen değerlendirmeye alındığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Baykan, milli halterciler Fatih Baydar ve İbrahim Arat'ın, doping şüphesi nedeniyle milli takım kadrosunda çıkarıldığını anımsatarak, “Doping konusunda ülkemizin ne kadar tavizsiz hareket ettiğini biliyorsunuz. Şüphesinin dahi hemen değerlendirmeye alındığı kamuoyunun malumu. Arkadaşlarımız halter milli takımının kadrosundan çıkarıldılar, yerlerine ülkemizi temsil etmek üzere iki yeni arkadaşımız dahil edildi” diye konuştu.

Türkiye'nin, sporun meşru zeminde ve doğru şartlarda yapılabilmesi için üstüne düşeni fazlasıyla yaptığını belirten Baykan, bu noktada eksik kalan adımları attıklarını kaydetti.
Genel Müdür Baykan, Hacettepe Doping Kontrol Merkezi'nin bir süre önce yaşanan sıkıntılı durumdan hızlıca çıkartılarak Akdeniz Oyunları öncesinde akreditasyonunun sağlanması için gereken çabanın gösterildiğini ifade etti.

Baykan, “milli atlet Meryem Erdoğan'ın dopingli çıktığı” yönündeki iddialarla ilgili soruya, “Olimpik kadroda olmadığı için bu konunun çok ayrıntısını bilmiyorum. Bugünü etkilemediği için çok üstünde durmuyorum. Sporcu ister olimpiyatlara hazırlanıyor olsun ister ülke içinde mücadele ediyor olsun 'doping' denen illete bulaşmamalı. Bulaşmaması için de gereken mücadele fazlasıyla gösteriliyor. Bu konuda çabamız ve mücadelemiz hızlı bir şekilde devam ediyor” yanıtını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.